Materiał Partnera

O czym należy pamiętać w związku z opróżnianiem szamba?

O czym należy pamiętać w związku z opróżnianiem szamba?
Jeśli w naszej lokalizacji nie ma kanalizacji, i nie dysponujemy możliwością postawienia przydomowej oczyszczalni ścieków, to zachodzi konieczność wybudowania zbiornika bezodpływowego, który nosi potoczne miano – szambo. Ich użytkowanie związane jest z konkretnymi obowiązkami, jak wywóz nieczystości, czyli opróżnianie szamba.

 Jak często należy wywozić szambo?

 Wywóz szamba i jego częstotliwość jest jednym z najczęściej poruszanych tematów przez ich właścicieli w sieci. Wyspecjalizowana firma przeprowadza takie oczyszczanie w cenie około 120-200 zł za 10m3. Wielu właścicieli próbuje niejednokrotnie ograniczać te wydatki, jest to jednak niezwykle istotna czynność, której nie można zaniedbywać. Wóz asenizacyjny przyjeżdża z częstotliwością zależną od poziomu wody zużywanej przez domowników każdego dnia. Nie istnieje więc jednoznaczna odpowiedź na pytanie o częstotliwość. Trzeba jednak pamiętać, aby oczyszczenie odbyło się raz na kilka tygodni. Firma zajmująca się opróżnianiem szamba, przekazuje później nieczystości do zlewni oczyszczalni komunalnych. Dobra organizacja

Koniecznością jest kontrolowanie poziomu wypełnienia szamba, aby wiedzieć, kiedy należy zamówić usługę asenizacyjną. Można to robić na kilka sposobów. Niektórzy przesuwają pokrywę zbiornika i zaglądają do środka, jednak nie jest to zalecane rozwiązanie. Kolejnym rozwiązaniem jest zamontowanie mechanicznego czujnika poziomu nieczystości. Montaż elektryczne czujnika poziomu ścieków, wówczas wypełnienie szamba jest odpowiednio sygnalizowane. Zawsze powinniśmy zgłaszać konieczność opróżnienia szamba z pewnym wyprzedzeniem, gdyż może się zdarzyć, że firma nie będzie posiadała wolnych terminów.

 Biopreparaty do szamba

 Ich regularne stosowanie w połączeniu z kominkami odpowietrzającymi, pozwala na uniknięcie unoszenia się nieprzyjemnych zapachów w domu. Najlepiej więc nie zapominać o konieczności stosowania odpowiednich biopreparatów do szamba.

 Z pewnością użytkowanie szamba wymaga znacznie większego zaangażowania niżeli posiadanie kanalizacji, jednak z pewnością przy odpowiedniej organizacji szybko do tego przywykniemy i będziemy zawsze pamiętać o konieczności skontaktowania się z firmą zajmującą się wywozem nieczystości. Warto współpracować na stałe z jedną i zawsze mieć gwarancję profesjonalizmu i odpowiedniej obsługi. Firmy asenizacyjne na naszym rynku są dość powszechne, głównie z uwagi na stosunkowo dużą ilość szamb, więc z całą pewnością będzie wśród czego wybierać, niezależnie od regionu, w jakim mieszkamy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz