Materiał Partnera

O czym należy pamiętać podczas tapetowania ścian?

O czym należy pamiętać podczas tapetowania ścian?

Jednym ze sposobów pozwalających na dekorowanie ścian jest wykorzystanie tapet. Podczas wykonywania określonej czynności koniecznie trzeba zadbać o właściwe ułożenie komponentów na ścianie, w taki sposób, żeby nie wystąpiły żadne niedoskonałości. Dlatego też warto zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi czynności, jaką jest tapetowanie wnętrz. Dzięki temu uzyskamy oczekiwany efekt.

Jakie akcesoria są potrzebne do tapetowania?

Tapetowanie wymaga użycia takich przedmiotów, jak taśma samoprzylepna, środek zespalający, klej do tapet, gąbka czy też preparat przeznaczony do gumowania. Wskazane prace remontowe związane są z zaopatrzeniem się także w pojemnik, w którym będzie można mieszać klej, a także: miarkę, długopis, pion sznurkowy, nóż do tapet, pędzel, stalową szynę czy szczotkę tapicerską. Wśród tych komponentów znajduje się również oczywiście tapeta.

Jak przygotowujemy tapetę oraz klej?

Przed przystąpieniem do zasadniczych prac remontowych sprawdzamy tapetę, każda rolka musi być zaopatrzona w taki sam numer serii. Ten element dekoracyjny musi być pozbawiony wad. Gdy sprawdzenie tego mamy za sobą, przystępujemy do przygotowania kleju. W tym przypadku możemy zdecydować się na gotowy preparat lub spróbować wykonać środek z zakupionych półproduktów. Ważną zasadą podczas tego rodzaju prac wykończeniowych jest dokładne wymieszanie środka.

W jaki sposób prawidłowo położyć tapetę?

Tynk na ścianie nie może się kruszyć. Należy zatem wykonać test polegający na wykorzystaniu taśmy samoprzylepnej. Gdy powierzchnia nie przejdzie testu pozytywnie, trzeba nasączyć ścianę środkiem zespalającym. Dla sprawdzenia nasiąkliwości przykładamy do ściany mokrą gąbkę. Obecność plamy wymaga zagruntowania podłoża klejem do tapet rozcieńczonym z wodą lub innym komponentem – podkreśla specjalista zatrudniony w firmie Dan-Bud Daniel Jeżak.

Pion sznurkowy pomoże nam wyznaczyć linię pionową na ścianie. Wzdłuż tej struktury przykleimy pierwszy pas. Tapetowanie wymaga wyznaczenia pasów, które przekraczają ścianę o około 5 do 10 centymetrów. Do tego zadania potrzebny jest nóż do tapet i stalowa szyna - pasy pokrywamy klejem rozprowadzanym od środka na zewnątrz. Preparat pozostawiamy przez chwilę na papierze. Pierwszą strukturę umieszczamy wzdłuż wyznaczonej linii, a następnie dociskamy tapetę do ściany. Przydatnym przedmiotem będzie tutaj szczotka tapicerska. Przy listwie podłogowej nadmiar tapety odcinamy nożykiem.

Opracowanie:
Warszawa, Odkryta 44 lok. lok1
tel. 508 020 606
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz