Artykuł sponsorowany

O czym należy pamiętać, planując wesele pod namiotem? 7 praktycznych porad.

O czym należy pamiętać, planując wesele pod namiotem? 7 praktycznych porad.

Czy oglądając zagraniczne filmy, na których wesela odbywały się w plenerowej scenerii myślałeś, że chciałbyś, aby tak właśnie wyglądała Twoja uroczystość? Teraz jest to możliwe, dzięki namiotom imprezowym. Co zrobić, aby ten dzień był niezapomniany? Przedstawiamy Wam 7 praktycznych porad, które należy zastosować, planując wesele pod namiotem.

  Wybierz odpowiedni namiot

  Przy organizacji przyjęcia weselnego pod namiotem, kluczowy jest wybór samego namiotu. Należy skorzystać z oferty najlepszego dystrybutora namiotów. Zadbamy w ten sposób o bezpieczeństwo swoje i gości, dzięki stabilnej konstrukcji, która go podtrzymuje, a także dzięki Systemowi Hermetic. System ten sprawia, że namiot jest nieprzemakalny.

  Kolejną istotną kwestią jest metraż namiotu. Można go dowolnie zmieniać, łącząc ze sobą moduły namiotów. Poza metrażem, warto także zwrócić uwagę na występowanie okien witrażowych, pozwalających na dostęp światła do wnętrza oraz na wygodny sposób otwarcia namiotu.  Aby wybrać idealny namiot imprezowy, skorzystaj z pierwszego na rynku kreatora namiotów i stwórz wymarzony namiot w 9 minut.

  Zadbaj o wystrój

  Wesele to jeden z ważniejszych dni w życiu, dlatego wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Zadbaj o odpowiedni wystrój stolików wewnątrz namiotu, a także o otoczenie wokół  niego, tak aby wszystkie elementy idealnie ze sobą współgrały. Podczas wesel świetnie sprawdzają się wszelkie elementy oświetlenia, takie jak łańcuchy z żarówkami, zjawiskowo komponujące się z drzewami.

  Sprawdź prognozę pogody

  Namioty najlepszych firm są dostosowane nawet do zimowej pogody, jednak ze względu na łączenie imprezy wewnątrz namiotu z plenerem, warto sprawdzić prognozę i być odpowiednio przygotowanym do warunków atmosferycznych. Stoliki na zewnątrz powinny być zaopatrzone w otwierane parasole. Na wypadek chłodnej nocy zaleca się przygotowanie wystarczającej ilości kocyków.

  Zasugeruj gościom odpowiednie obuwie

  Rada ta dotyczy przede wszystkim żeńskiej części gości. Jako że impreza pod namiotem ma znamiona imprezy w plenerze, należy zadbać o obuwie, które będzie dostosowane do warunków. Świetną alternatywą dla szpilek, które będą się zatapiać w naturalnym podłożu, są buty na koturnie. W Japonii stosuje się kosze wypełnione jednorazowymi japonkami dla gości, którzy czują potrzebę zmiany butów. Pamiętajmy, że informacja o charakterze imprezy i sugerowanym obuwiu powinna znaleźć się już w zaproszeniu.

  Zapewnij źródło prądu

  Wesele nie obejdzie się bez źródła muzyki, oświetlenia oraz innych urządzeń wymagających podłączenia do prądu o wystarczającej mocy.  Z tego względu należy doprowadzić go z pobliskiego budynku lub dostarczyć agregat o odpowiednich parametrach. Ważną kwestią jest także ilość kontaktów. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której zabraknie ich dla któregoś z urządzeń. Przed weselem należy przetestować działanie wszystkich mechanizmów. Istotne jest takie ułożenie kabli, aby nie utrudniały ruchu, ani nie szpeciły wyglądu miejsca, w którym odbywa się przyjęcie weselne.

  Zadbaj o dostęp do toalety

  Organizując wesele w namiocie, nie możemy zapomnieć o jednej ważnej rzeczy - toalecie. Wygodnie byłoby, jeśli mieściłaby się ona w budynku znajdującym się w niewielkiej odległości od namiotu. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, konieczne będzie wynajęcie toi-toi. Powinny one być oznaczone i odgrodzone tak, aby nie psuły wystroju całego wesela. Idealnym rozwiązaniem jest postawienie białego, rozkładanego parawanu, który wkomponuje się w resztę krajobrazu. Przemyślmy także ilość przenośnych toalet tak, aby stanie w kolejkach do nich nie uprzykrzało imprezy gościom. Ważnym elementem są sprawne, przenośne umywalki ze stałym źródłem płynu antybakteryjnego - nie trzeba tłumaczyć, dlaczego.

  Zabezpiecz jedzenie

  Powszechnie wiadomo, że na świeżym powietrzu jedzenie smakuje najlepiej. Na weselu w namiocie można skorzystać z uroków grilla. Trzeba jednak zadbać o świeżość potraw i ich ochronę przed insektami. Przydatne będą lodówki, wiadra z lodem oraz metalowe pokrywy na posiłki. Firma cateringowa, specjalizująca się w organizacji imprez na świeżym powietrzu, powinna być wyposażona w akcesoria potrzebne do utrzymania i ochrony pożywienia. Należy jednak upewnić się zawczasu, czy tak jest.

  Źródło: DasCompany.pl – dystrybutor namiotów handlowych


  Oceń artykuł (1)
  5.0
  Komentarze
  Dodaj komentarz

  Przeczytaj także

  Wyszukaj firmy z branży