Materiał Partnera

O czym należy pamiętać, jedząc sushi?

O czym należy pamiętać, jedząc sushi?

.Z każdym roku popularność orientalnej kuchni rośnie, a więc wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług restauracji sushi. Warto wspomnieć, że obecnie te dania należą do jednych z najbardziej popularnych na świecie. Mimo iż sushi uznawane są za tradycyjne, w wyniku zmian gastronomicznych trendów pojawiają się nowe wariacje na jego temat. Obecnie w wielu miejscach na świecie serwuje się sushi w formie street foodu.

Krótka historia sushi

Po raz pierwszy sushi zaserwowano w VII wieku, a za współczesnego twórcę tego dania uważa się Hanaya Yohei. To właśnie on przygotował bloczek ryżu z octem. Tak stworzone danie charakteryzowało się zapachem sfermentowanej ryby. Specjaliści z firmy Q_sushi Rafał Bujok informują, że pierwszym daniem było nigiri-sushi. Warto wspomnieć o tym, że przez długi czas nie podawano surowej ryby. Restauracje sushi serwują mięso gotowane lub też marynowane w sosie sojowym. Obecnie praktycznie w każdym mieście można spróbować dań pochodzących z kuchni orientalnej. Do najpopularniejszych rodzajów sushi można zaliczyć głównie maki, hosomaki oraz uramaki. W branży gastronomicznej pojawiają się również interesujące wariacje na temat tego dania.

W jaki sposób należy jeść sushi?

W dzisiejszych czasach sushi to jedno z najpopularniejszych dań na całym świecie. Obecnie istnieje kilka zasad odnośnie spożywania tych dań. W przypadku moczenia sushi w sojowym sosie należy zwrócić uwagę na to, aby nasączyć mięso. Koniecznie trzeba unikać moczenia ryżu. Restauracje sushi polecają również przegryzanie dań marynowanym imbirem. To rozwiązanie pozwala na oczyszczenie smakowych kubków pomiędzy kosztowaniem poszczególnych rodzajów dań. Restauracje sushi zalecają jedzenie tych przysmaków rękami. Istnieje jeden wyjątek, którym jest sashimi. Jak widać, spożywanie sushi wymaga stosowania się do kilku zasad, które odgrywają ogromną rolę
Opracowanie:
Nowy Sącz, Narutowicza 3
tel. 881 243 243
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz