Materiał Partnera

O czym musisz wiedzieć, wybierając dobry salon manicure?

O czym musisz wiedzieć, wybierając dobry salon manicure?
Salony manicure pojawiają się w ostatnich latach jak grzyby po deszczu, dlatego czasami trudno zdecydować się na jeden. Niestety, wiele z tych miejsc powstaje nie tylko nielegalnie, ale również stanowią one zagrożenie dla zdrowia klientek. Szczególnie niskie ceny kuszą, lecz czasami stoją za nimi niedoświadczone amatorki. W jaki sposób szukać dobrego gabinetu manicure i które elementy powinny obudzić Twoją czujność?

Po pierwsze – higiena!

Najważniejszym elementem jest oczywiście przestrzeganie przez manicurzystkę zasad BHP. Wbrew pozorom, bardzo dużo osób pomija istotne etapy przestrzegania higieny. Przede wszystkim, wszystkie jednorazowe narzędzia powinny być – jak sama nazwa wskazuje – stosowane tylko raz, a po każdej klientce zutylizowane. Akcesoria wielorazowego użytku należy dokładnie myć i dezynfekować, aby zapobiegać przenoszeniu się chorób zakaźnych i niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Dłonie i stopy to siedlisko grzybów oraz bakterii, nawet wtedy, gdy nie dostrzegamy gołym okiem żadnych zmian. Bardzo szybko potrafią zainfekować nowego żywiciela. Jeśli widzisz, że kosmetyczka stosuje narzędzia brudne, wskazujące na to, iż wcześniej były wykorzystywane do manicure dla innej klientki – lepiej zrezygnuj z dalszej usługi.

Wybór kolorów i metody zdobienia

Oprócz kwestii higienicznych, ważna jest również estetyka manicure. Najtrudniejszym zadaniem jest wykonanie manicure trwałego, np. przedłużanie paznokci lub zdobienie hybrydą. Powinny być proste, schludne i nie zalewać skórek. Istotny jest również szeroki wybór kolorów lakierów, a także możliwość wykonania manicure artystycznego. Specjalistki ze studia Ego Nail podkreślają, że nie wystarczy zakupienie zestawu do hybryd, aby móc zostać manicurzystką. Ważna jest ciężka i systematyczna praca oraz regularne poszerzanie swoich kompetencji o dodatkowe kursy.

Na co powinnaś uważać?

Najbardziej ryzykowne jest korzystanie z usług amatorek, które nie posiadają zarejestrowanej działalności. Często są one świadczone w warunkach domowych, co nie tylko psuje komfort zabiegu, ale też naraża klientkę na zakażenie. Niedoświadczone osoby kuszą bardzo niskimi cenami. Warto jednak powrócić do pierwszego akapitu, który dotyczy zasad higieny. To oszczędność jest najbardziej zgubna dla wielu amatorskich kosmetyczek. Potrafią one wielokrotnie wykorzystywać jednorazowe produkty i akcesoria, bez jakiejkolwiek dezynfekcji. Prowadzi to do poważnych zakażeń. Uważać trzeba również na osoby, które stosują frezarki. Bardzo często do profesjonalnych salonów manicure trafiają kobiety, których płytka została nie tyle zniszczona, ile wręcz zdarta przez brak jakiegokolwiek doświadczenia w obsłudze tego urządzenia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz