Materiał Partnera

O czym musimy pamiętać, kupując komputer gamingowy?

O czym musimy pamiętać, kupując komputer gamingowy?

Na chwilę obecną gry komputerowe to już nie tylko rozrywka, ale również i forma sportowej rywalizacji, która dotyczy nie tylko internetowych potyczek. E-sport, bo tak profesjonalnie nazywamy tę dziedzinę, to możliwość brania udziału w różnych turniejach czy nawet organizowanych co jakiś czas mistrzostwach świata w określoną grę komputerową. Wymaga to jednak profesjonalnego sprzętu, a jak go skompletować opisujemy poniżej.

Karta graficzna

Komputery przeznaczone do profesjonalnego grania w gry komputerowe muszą posiadać wysokiej jakości, bardzo wydajne podzespoły, a jednym z nich jest oczywiście karta graficzna. Wybierając kartę graficzną przeznaczoną typowo do komputera gamingowego musimy przede wszystkim zwracać uwagę na dedykowane karty typu Geforce lub Radeon, ponieważ te, które są zintegrowane z płytą główną najczęściej nie grzeszą zbyt dużą wydajnością. Najważniejsze parametry, jakie dotyczą kart graficznych to oczywiście częstotliwość taktowania pamięci, częstotliwość taktowania rdzenia oraz sama jej pamięć, która minimalnie powinna wynosić 4GB (GDDR5).

Procesor

Procesor jest kolejnym po karcie graficznej podzespołem, którego wysoka wydajność jest niezbędna do płynnego korzystania z gier komputerowych. W tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem są procesory posiadające taktowanie o minimalnej wartości 3-4 GHz na 4 ośmiowątkowych rdzeniach. Oczywiście najpopularniejsze procesory należą do firmy Intel lub AMD.

Pamięć RAM

Coraz to nowsze gry komputerowe posiadają również zwiększone wymagania dotyczące ilości pamięci RAM w komputerach. Na chwilę obecną aby móc swobodnie brać udział w potyczkach gamingowych warto zainwestować w bardzo dużą ilość pamięci RAM, której minimalny poziom powinien wynieść około 12-16 Gb (DDR3 lub DDR4), nie zapominając przy tym o jej wysokim poziomie taktowania oraz niskim opóźnieniu CL.

Zasilacz

Szukając podzespołów czy też złożonego już całkowicie komputera, który przeznaczony będzie typowo do gier, nie możemy zapominać również o zasilaczu, który przede wszystkim powinien posiadać wysoką sprawność oraz odpowiednią moc, aby mógł udźwignąć obciążenia generowane przez inne elementy komputera.

Dysk twardy

Komputery gamingowe powinni również zostać wyposażone w stosunkowo pojemny, a przy tym szybki dysk twardy. Obecnie prym w tej kategorii wiodą bardzo wydajne dyski SSD.

Chłodzenie

Wszystkie wyżej wymienione elementy wymagają również odpowiedniego chłodzenia, co jest niezwykle ważne zwłaszcza przy intensywnym graniu w gry komputerowe. Chłodzenie w komputerach gamingowych powinno być typu aktywnego, a wiatraki należało by zamontować nie tylko na samej obudowie, ale również i podzespołach.

Inne akcesoria komputera gamingowego

Poza samymi podzespołami przeznaczonymi do komputera warto również zaopatrzyć się w specjalne słuchawki z mikrofonem, myszy oraz klawiatury gamingowe, które także należą do zestawu.

Gdzie kupić komputer gamingowy?

Komputer gamingowy zarówno w postaci gotowego zestawu jak i poszczególnych jego pojedynczych elementów kupić możemy w sklepie Vico Sp.j.

Opracowanie:
Lublin, Droga Męczenników Majdanka 74
tel. 81 744 57 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz