Materiał Partnera

O co zapytać rezerwując kwatery w górach?

O co zapytać rezerwując kwatery w górach?

 Wyjazd w góry to atrakcyjny plan na wakacje dla coraz większej liczby Polaków. Przygotowania do takiego urlopu najlepiej rozpocząć od zarezerwowania odpowiedniej kwatery na nocleg – na jakie kwestie powinniśmy zwrócić uwagę?

Koszt noclegu

Dla wielu turystów cena za noc w danym obiekcie jest czynnikiem decydującym. Niemniej warto zachować pewną racjonalność osądu – jeśli opłata za noc w danym obiekcie jest dużo niższa, niż w innych okolicznych hotelach, domach wypoczynkowych czy ośrodkach, możemy zacząć podejrzewać, że jakość wypoczynku również nie stoi na zbyt wysokim poziomie. Jeśli kontaktujemy się z wybranym obiektem, powinniśmy przedstawić wszystkie informacje na temat naszego pobytu, a więc:

  • Ile dni będzie wynosił nasz pobyt – cena za jedną noc może zostać obniżona jeśli decydujemy się na dłuższy pobyt
  • Dokładny termin przyjazdu i wyjazdu – ceny poza sezonem wypoczynkowym są zwykle niższe niż w czasie sezonu
  • Ilość osób – wiele obiektów oferuje niższe ceny dla większych grup
  • Czy posiadamy ze sobą dzieci – niektóre obiekty nie doliczają kosztów noclegu dla dzieci w określonym wieku
- Dodatkowo warto spytać o to, czy w koszt pobytu wliczony jest parking, jakie są koszty wyżywienia (o ile istnieje możliwość wykupienia posiłków), ile wynosi opłata klimatyczna – radzi przedstawiciel Willi Koala w Karpaczu - Nawet jeśli na stronie internetowej obiektu znajdziemy takie informacje, warto się upewnić – niekiedy w cenniku dochodzi do zmian. O wszystko pytamy niezależnie od tego, czy kontaktujemy się z obiektem przez formularz na stronie internetowej, e-mail, czy telefon.

Położenie obiektu

Punkt ten dotyczy przede wszystkim osób, które podróżują pociągiem lub autobusem – warto spytać, jak daleko od dworca bądź przystanku znajduje się obiekt i czy ewentualnie istnieje możliwości podwózki.

Dostępność i wyposażenie pokoju

Nie każda kwatera w obiekcie jest urządzona w identyczny sposób. Niekiedy przeglądając galerię na stronie internetowej możemy stwierdzić, że jeden z pokoi podoba nam się bardziej, niż pozostałe i to w nim chcemy spędzić urlop. Warto wtedy spytać, czy dany pokój jest dostępny w wybranym przez nas terminie, a także jakie jest jego dokładne wyposażenia – czy znajdziemy w nim np. czajnik elektryczny bądź zestaw podstawowych naczyń (kubki, talerze, sztućce). Wiele obiektów posiada pomieszczenia do przechowywania nart, desek snowboardowych czy rowerów, ale na wszelkie wypadek dopytajmy obsługę obiektu, czy nie będzie problemu ze schowaniem naszego sprzętu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz