Artykuł sponsorowany

O co zadbać przed wizytą u kardiologa?

O co zadbać przed wizytą u kardiologa?

Jeśli lekarz pierwszego kontaktu wypisze nam skierowanie do kardiologa lub do gabinetu zgłosimy się prywatnie, uzyskamy unikatową możliwość przedyskutowania wielu istotnych spraw z prawdziwym specjalistą. Zwykle czas, jaki spędzimy na rozmowie z lekarzem jest ograniczony, dlatego warto dobrze się przygotować – w przeciwnym razie może się okazać, że nie rozwiązaliśmy wielu istotnych kwestii zdrowotnych i w gabinecie zmuszeni będziemy pojawić się ponownie.

Jak przygotować się do wizyty u kardiologa?

Istnieją kwestie wspólne dla wszystkich wizyt w gabinecie kardiologicznym. Jedną z nich jest zalecenie dotyczące zabrania ze sobą wyników badań. Kierujący nas do kardiologa lekarz rodzinny zleci zwykle badanie krwi i moczu, ale najlepiej byłoby zabrać także wyniki poprzednich badań. Idealna jest sytuacja, w której przedstawimy specjaliście przekrój wyników z poprzednich lat, co pozwoli na szybkie wykrycie tendencji zdrowotnych. Kolejną ważną kwestią jest przygotowanie spisu zażywanych obecnie leków oraz ich dawek. Jest to o tyle istotne, że niektóre leki wpływające na działanie naszego układu sercowo‐naczyniowego mogą kolidować z pozostałymi, które zażywamy. Konieczne jest także poinformowanie kardiologa o chorobach przewlekłych, na które cierpimy – takich jak alergie czy astma. Wszystkie te informacje pokażmy jak najszybciej, jasno przedstawiając wyniki oraz spis leków naszemu kardiologowi. Ich interpretacja należy już do specjalisty, ale nie jesteśmy tutaj pozbawieni mocy decyzyjnej – możemy bowiem tak dobrać lekarza, by zajął się nami na najwyższym poziomie, bez zbędnego kluczenia wokół tematu. Dobrze jest odwiedzić renomowany gabinet kardiologiczny, taki jak ten wchodzący w skład przychodni specjalistycznej Medica.

Najważniejsze pytania, które należy zadań kardiologowi

Podczas wizyty w gabinecie kardiologa lekarz będzie nas wypytywał o wiele spraw. Powinniśmy odpowiadać zgodnie z prawdą i zwięźle, nie komplikując zagadnienia. Sami też możemy zadać istotne pytania. Mogą one dotyczyć leków, ich działania, dawkowania czy skutków ubocznych. Powinna nas także zainteresować kwestia czasu, jaki musi upłynąć, by leki zadziałały. Leki kardiologiczne nie są bowiem cudownymi pigułkami, dzięki którym nasze dolegliwości od razu odejdą w cień. Z początku możemy się wręcz czuć gorzej, ale najważniejsze jest, by nie przerywać kuracji zaleconej przez specjalistę. Otrzymanie rzetelnych informacji na temat czasu, po jakim leki zaczną działać, pozwoli uzbroić się w niezbędną cierpliwość.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz