Materiał Partnera

O co warto zapytać przy rezerwacji noclegów?

O co warto zapytać przy rezerwacji noclegów?

Kiedy wybieramy się na aktywny urlop, niewiele czasu spędzamy w pokoju w pensjonacie, czy hotelu. Zawsze jednak zależy nam na komfortowym noclegu i przyjemnej atmosferze, cenie adekwatnej do standardu i dodatkowym atrakcjom, jakie czekają na nas w okolicy. Piękny widok z okna to dodatkowy atut – znacznie przyjemniej jest o poranku zobaczyć pasmo gór, czy widok na miłą dla oka zieleń, niż miejski zgiełk. Niektóre udogodnienia postrzegamy już jako standard, więc nie pytamy o nie przy rezerwacji pokoju w pensjonacie, czy hotelu. Zdarza się, że oferta nie obejmuje jednak wszystkiego, na czym nam zależy. Dlatego właśnie warto zapytać o kilka spraw, zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego miejsca do wypoczynku. Jakie to sprawy?

Standard, jakiego oczekujemy

Kiedy wybieramy się na urlop, czy weekendowy wypoczynek, zależy nam na komforcie. Pokój powinien być na tyle przestronny, byśmy czuli się w nim swobodnie. Powinien być wyposażony w łazienkę i toaletę (zazwyczaj razem w jednym pomieszczeniu), telewizor i dostęp do Wi-Fi. Traktujemy to dzisiaj jako podstawę i standard, jednak wciąż można natknąć się na starsze pensjonaty, w których przewidziana jest wspólna łazienka dla mieszkańców kilku pokojów. Brak telewizora i Internetu może być uzasadniany stwierdzeniem, że w czasie urlopu powinniśmy odpoczywać, także od wiadomości z całego świata, przeglądania poczty elektronicznej, czy portali społecznościowych. Tymczasem wielu z nas zwyczajnie lubi wieczorem zrelaksować się przy ulubionym serialu, a sprawdzanie poczty jest służbowym obowiązkiem, od którego nie można po prostu uciec – dotyczy to między innymi osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Warto więc o te sprawy zapytać. Kolejna kwestia to kuchnia – jeśli chcemy przygotowywać sobie poranne śniadania w pensjonacie, zapytajmy, czy dostępne są aneksy kuchenne dla gości. Zwróćmy też uwagę na parking – czy pensjonat ma odpowiednio duży parking, by samochody wszystkich gości mogły na nim stanąć? Czy parking jest monitorowany? - Bezpieczeństwa nigdy nie za wiele.

Dodatkowe atrakcje i propozycje pensjonatu

Branża turystyczna prężnie się rozwija – jesteśmy coraz bardziej wymagającymi klientami. Możemy liczyć na to, że pensjonat będzie miał w ofercie dodatkowe atrakcje dla swoich gości. 

Za tę samą cenę możemy na przykład znaleźć pokój w pensjonacie, który proponuje gościom zniżki na korzystanie z lokalnych atrakcji, na przykład basenu, czy strefy SPA. Nawet goście, którzy przyjeżdżają w góry, żeby zdobywać kolejne szczyty i spacerować po górskich szlakach, są zainteresowani wieczornym relaksem w przyjemnym miejscu – mówi nam przedstawiciel Willi „Pod Miedzą” z Bukowiny Tatrzańskiej

Jeśli więc mamy na to czas, przejrzyjmy dokładnie oferty pensjonatów, które wzbudziły nasze zainteresowanie, a dodatkowo zapytajmy o interesujące nas kwestie. Czy w okolicy znajdziemy dobrą restaurację z lokalną kuchnią, której chcemy spróbować? Czy znajdziemy atrakcje dla najmłodszych? A może w okolicy znajdziemy jakąś wyjątkową propozycję dla dorosłych, na przykład spływ kajakowy, rafting, paintball? Dobry, nowoczesny pensjonat w górach i każdym innym miejscu, na pewno udzieli nam prawdziwych i sprawdzonych odpowiedzi na zadawane przez nas pytania. Żaden z nich nie może sobie pozwolić na utratę zaufania w oczach klienta – i każdy oczekuje, że klient jeszcze do niego wróci. 

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz