Materiał Partnera

Nowy pożądany kierunek emigracji – zarabiaj w Belgii!

Nowy pożądany kierunek emigracji – zarabiaj w Belgii!

Dzisiejsza emigracja zarobkowa Polaków, nie dotyczy tylko prac określanych potocznie „zmywakiem”. Wysokie kwalifikacje zawodowe naszych rodaków, powodują, że są oni w Europie prawdziwymi ekspertami w wielu branżach. Wykorzystują to kraje, o małym przyroście naturalnym, gdzie starzejące się społeczeństwo powoduje znaczny niedobór pracowników o określonych kompetencjach. Dowiedz się, jacy specjaliści są pożądani w Belgii, i jak znaleźć tam zatrudnienie!

Belgia – pożądany kierunek zarobkowy, pożądani pracownicy!

Belgia obecnie jest dziewiątym krajem, który przyjmuje największą ilość emigrantów z Polski. Z punktu widzenia naszych rodaków, jest to kraj, który zapewnia bardzo wysokie stawki zarobkowe, dobry standard medyczny, a przy tym jest tuż za niemiecką granicą i wyróżnia się wysoką kulturą. Wielokulturowość i ogólna łatwość porozumiewania się w języku angielskim, stwarzają dla polskich emigrantów zarobkowych bardzo dobry kierunek na wyjazd do pracy. Polacy w Belgii są bardzo szanowani, między innymi dlatego, że znacznie usprawniają ekonomię państwa borykającego się z problemem niedoboru określonych pracowników. Szczególnie pożądani są kierowcy, mechanicy aut ciężarowych, spawacze Mig/Mag/Tig, operatorzy wózków widłowych, tokarze, specjaliści obróbki metalowej CNC, elektrycy, elektromechanicy, inżynierowie mechaniki, mechanicy utrzymywania ruchu, operatorzy maszyn, szwacze, a nawet przedstawiciele handlowi i menadżerowie z doświadczeniem. Belgia ma do zaoferowania Polakom nie tylko liczne wakaty prac sezonowych, ale przede wszystkim, świetnie płatne stanowiska specjalistyczne oraz sprawiedliwe warunki awansów. W kraju położonym nad Morzem Północnym, liczy się bowiem zaangażowanie, pasja i rozwój – Polacy przyjmowani są bardzo chętnie i ciepło, a duża Polonia pozwala poczuć się jak w domu! 

Życie w Belgi, poza pracą, oferuje piękne miasta i tereny, które nowoprzybyli mieszkańcy bardzo chętnie zwiedzają. Często adaptują się i wspólnie z rodakami tworzą bogatszą, pełną różnych kulturowości społeczność tego kraju. W Belgii bardzo szybko można się zakochać. Wystarczy obejrzeć zdjęcia miast i nadmorskich terenów, a także poczytać o wysokiej kulturze społecznej, jaka tam panuje. Miasta najchętniej zwiedzane w Belgii i nie tylko, to Bruksela, Gandawa, Antwerpia, Rotterdam, Amsterdam, Paryż, a nawet Londyn – z pewnością wyszukasz tanie bilety lotnicze i pociągowe!

Jak poszukiwać pracę w Belgii?

Podejmując współpracę z dobrą agencją pośrednictwa pracy, bez problemu można uzyskać atrakcyjną, legalną pracę, zapewniającą również odpowiednie, nowoczesne lokum, a także pakiet medyczny. Warto udać się właśnie do firm delegujących pracowników, ponieważ to one pomagają przejść przez cały proces rekrutacji i legalizacji działań zarobkowych. Obecnie, jedną z najlepszych agencji pracy tymczasowej w Polsce, udzielającej pełnego wsparcia swoim pracownikom, jest Link2Europe sp. z o.o..

Firma ta z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem współpracuje bowiem z wieloma belgijskim przedsiębiorstwami. Pozwala to Link2europe być liderem na rynku pracy i przedstawienie bogatego wachlarza ofert pracy osobom w różnym przedziale wiekowym, a także różnych predyspozycjach i doświadczeniu zawodowym.

Oceń artykuł (3)
1.7
Komentarze
Dodaj komentarz