Materiał Partnera

Nowoczesny transport produktów płynnych

Nowoczesny transport produktów płynnych

Dużą część towarów zarówno importowanych, jak i eksportowanych stanowią produkty płynne. Zaliczamy do tej grupy przede wszystkim różnego rodzaju artykuły spożywcze, ale też paliwa ciekłe. Ich wyciek podczas przewozu oznacza nie tylko uszkodzenie ładunku, ale stanowi również zagrożenie dla innych pojazdów na drodze. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak wygląda ich profesjonalny transport.

Przystosowany pojazd

To podstawowy warunek bezpiecznego i sprawnego transportu każdego rodzaju ładunku. Rozwój motoryzacji i inżynierii doprowadził do skonstruowania pojazdów oraz odpowiednich nośników przystosowanych do rozmaitych ładunków. Transport płynnych artykułów spożywczych oraz paliwa odbywa się przy użyciu cystern. Pod tym pojęciem rozumieć możemy kontener-cysternę, cysternę przenośną, cysternę odejmowalną, cysternę stałą oraz cysternę zamkniętą hermetycznie. Stanowią one elementy pojazdu przeznaczonego do przewozu dużych ilości towaru.

Ze względu na wymagania przewożonych ładunków wobec warunków transportu nowoczesna logistyka wykorzystuje samochody ciężarowe o wyposażeniu pozwalającym na zachowanie odpowiedniej temperatury czy stopnia hermetyczności. Transport cysternami pozwala spełnić te wymagania, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo ładunku, transportującego pojazdu i obsługi, a także innych uczestników ruchu oraz samego otoczenia. Ma to ogromne znaczenie w przypadku niebezpiecznych substancji takich jak paliwo.

Bezpieczny transport

Ważnym czynnikiem, który wpływa na bezpieczeństwo transportu – żywności, paliw, innych cieczy – jest właściwa obsługa przewozu. Transmalec to firma transportowa, która działa na rynku już od trzydziestu lat. Przez ten czas zdobyła bogate doświadczenie oraz zaufanie licznych klientów. Zakres jej usług obejmuje zarówno transport krajowy, jak i międzynarodowy – głównie do Niemiec, Litwy, Łotwy i Słowacji.

Umiejętności i wiedza wykwalifikowanych pracowników uzupełnione są wykorzystaniem nowoczesnych ciągników siodłowych oraz naczep cystern pochodzących od renomowanych producentów, wśród których wymienić należy firmy: Man, Renault, Magyar, Feldbinder, Zremb oraz Kassbohrer.

Usługi logistyczne muszą być prowadzone w oparciu na licznych przepisach prawa i dlatego tak ważny jest wybór rzetelnej firmy. Organizacja transportu objąć musi nie tylko przewiezienie ładunku do punktu docelowego. Ważny jest wybór optymalnych rozwiązań dotyczących planowania całego procesu – potrzebnego sprzętu, czasu oraz trasy. Zadaniem firmy transportowej jest – zwłaszcza w przypadku transportu żywności – sprawna i szybka realizacja zlecenia niezależnie od tego, jak mocno jest ono skomplikowane.

Opracowanie:
Piołunowo 34
tel. 502 518 367
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz