Materiał Partnera

Nowoczesny ciśnieniomierz – dlaczego warto mieć go w domu?

Nowoczesny ciśnieniomierz – dlaczego warto mieć go w domu?
Kontrolowanie stanu własnego zdrowia może, a w niektórych przypadkach nawet musi odbywać się w warunkach domowych. W szczególności osoby borykające się z problemami z ciśnieniem zmuszone są zadbać o to, aby wyposażyć się w specjalistyczny sprzęt, umożliwiający dokonywanie precyzyjnych pomiarów. Doskonałym rozwiązaniem są w tym przypadku ciśnieniomierze. Co warto o nich wiedzieć?

Czym powinien cechować się ciśnieniomierz?

Współcześnie produkowane ciśnieniomierze charakteryzują się bardzo małymi rozmiarami, co znacząco ułatwia ich transportowanie oraz przechowywanie. Niewielkie gabaryty to również gwarancja tego, iż w razie zaistnienia takiej konieczności, urządzenie można w bardzo łatwy sposób spakować do torebki lub plecaka i zabrać ze sobą w konkretne miejsce. Jako że z urządzeń tego typu w zdecydowanej większości przypadków korzystają osoby starsze, dobry ciśnieniomierz powinien być również bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Ciśnieniomierze przeznaczone do korzystania w warunkach domowych można zasadniczo podzielić na dwa rodzaje. O czym konkretnie mowa? Wyróżnia się:

  • ciśnieniomierze nadgarstkowe,
  • ciśnieniomierze naramienne

Z praktycznego punktu widzenia bardzo przydatna staje się możliwość zapisywania ostatnich wyników, która pozwala stworzyć pewnego rodzaju historię pacjenta. Wyniki te z pewnością przydadzą się podczas wizyty u lekarza, który będzie mógł stwierdzić, czy stan zdrowia jest taki, jakiego się spodziewano. Kiedy ciśnieniomierze przydadzą się najbardziej?

Problemy z ciśnieniem – objawy

Choć problemy z ciśnieniem zdecydowanie najczęściej kojarzone są z nadciśnieniem tętniczym i z racji potencjalnych zagrożeń jest to skojarzenie jak najbardziej uzasadnione, to nie należy zapominać, iż równie niebezpieczne może być ciśnienie zbyt niskie. Do podstawowych objawów, związanych z nieprawidłowością ciśnienia należą m.in. ból głowy, zawroty głowy, odczuwanie szumu w uszach, omdlenia, duszność, czy dyskomfort w klatce piersiowej. Pomiarów ciśnienia należy dokonywać rano – przed śniadaniem i zażyciem leków oraz wieczorem – przed kolacją. Dla zwiększenia precyzji pomiarów wskazane jest wykonać je dwukrotnie.

Czy zakup ciśnieniomierza musi wiązać się ze sporymi wydatkami? Okazuje się, że nie. Wystarczy zaufać w tej kwestii najbardziej renomowanym dystrybutorom sprzętu medycznego, do których zdecydowanie zalicza się firma Medica Humana, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia swoim klientom kompleksowe wsparcie i rzetelne doradztwo w zakresie sprzedaży najwyższej jakości urządzeń medycznych. Pacjenci mogą mieć pewność, iż ciśnieniomierze, glukometry i inhalatory pochodzić będą od najbardziej rozpoznawalnych, światowych producentów.

Opracowanie:
Wrocław, św. Antoniego 36 lok. 38
tel. 71 344 81 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz