Materiał Partnera

Nowoczesne warsztaty samochodowe – oferta usługowa

Nowoczesne warsztaty samochodowe – oferta usługowa

Samochody są dziś bardzo popularnym środkiem transportu i znajdują się w posiadaniu większości polskich rodzin. Własne auto to jednak konieczność korzystania z serwisów samochodowych, dokonywania okresowych przeglądów i napraw w specjalistycznych warsztatach.

Mechanika i elektromechanika

Nowoczesne warsztaty samochodowe wyróżniają się tym, że zapewniają szeroki wachlarz usług zaspokajających potrzeby klientów. Na rynku usługowo-handlowym panuje obecnie nowy trend, mający w założeniu skumulowanie jak największej liczby możliwości pod jednym dachem. W przeciwieństwie do specjalizujących się w jednego typu usługach zakładów te wszechstronne oszczędzają czas klienta, gwarantując mu kompleksowe wykonanie napraw lub przeglądów wraz z diagnostyką, bez potrzeby odwiedzania jeszcze innych placówek. Właściciel pojazdu oddający go do takiego warsztatu oczekuje, że jego udział w serwisie będzie się ograniczał do odbioru i uiszczenia należności za naprawy, bez potrzeby poszukiwania innych wykonawców.

Typowy wszechstronny warsztat samochodowy oferuje przede wszystkim naprawy mechaniczne, czyli wymianę uszkodzonych i zużytych części, oraz dokonywanie regulacji różnych podzespołów tak, aby ich funkcjonowanie było prawidłowe. Nowoczesne pojazdy to również bogate wyposażenie elektroniczne, dlatego wśród usług warsztatowych powinna znaleźć się elektromechanika. To dziedzina wymagająca nie tylko specyficznych umiejętności, ale i oprzyrządowania, włącznie z programami komputerowymi, niezbędnymi do wykonania diagnostyki. Elektronika obejmuje też sterowanie poszczególnymi układami samochodu przez komputer pokładowy, a więc wymaga umiejętności wykrywania błędów i ich usuwania.

Wulkanizacja i serwis opon

Ogumienie stanowi ważny element wyposażenia samochodu, jednak nie wszystkie warsztaty oferują w ramach swoich usług również wulkanizację. Ta dziedzina jest specjalizacją firm zajmujących się łataniem, bieżnikowaniem i serwisowaniem opon. Wszechstronne warsztaty samochodowe takie jak Motogaz. Ciepłowski wprowadzają do swojej oferty również usługi związane z ogumieniem. Znaczenie takiego rozszerzenia oferty jest o tyle ważne, że w każdym sezonie jesiennym i wiosennym właściciele samochodów decydują się na zmianę ogumienia, a przy okazji również dokonują przeglądów przed zimą i zabezpieczeń przystosowujących samochód do trudnych warunków w nowym sezonie.

Usługi związane z serwisowaniem ogumienia i wulkanizacją obejmują zarówno wymianę opon i całych kół na zimowe lub letnie, jak i wyważanie kół po ich zamianie oraz renowację zdjętych opon. Jedną z usług uzupełniających jest również sprawdzanie i wyrównywanie ciśnienia w oponach, dzięki czemu mogą one być prawidłowo eksploatowane i znacznie dłużej zachowują swoją wysoką sprawność. Ciśnienie dostosowywane jest do wartości oznaczonych w książce serwisowej dla pojazdu danej marki. Poza mechaniką, elektromechaniką i wulkanizacją wszechstronne warsztaty samochodowe często specjalizują się też w modnej ostatnio i popularnej instalacji gazowej do samochodów. Usługi obejmują zarówno montaż takich instalacji, jak i ich serwis.

Oceń artykuł (3)
2.3
Komentarze
Dodaj komentarz