Materiał Partnera

Nowoczesne systemy grzewcze

Nowoczesne systemy grzewcze

Do ogrzewania pomieszczeń nikogo nie trzeba przekonywać. Technologia idzie jednak na przód i powstają nowe systemy grzewcze, ułatwiające nam życie, a także zwiększające nasze bezpieczeństwo. Zobacz, czym są systemy ogrzewania rur, rynien i dachów oraz kiedy warto zamontować takie instalacje. Sprawdź także, co możesz zrobić, by lustro w łazience już nigdy nie było zaparowane.

Ogrzewanie dachów i rynien

Stare dachy często są słabo ocieplone lub wsparte na niewystarczającej konstrukcji. Z tego względu zalegająca woda może dostawać się do wnętrza budynku, powodując spore szkody. Jest to szczególnie duży problem w okresie zimowym, gdzie śnieg i lód łatwo mogą przyczynić się do nieodwracalnych uszkodzeń.

Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu – zaawansowane technologicznie rozwiązanie grzewcze, oferowane przez renomowanego producenta DEVI. Produkty tej firmy zakupić możesz w autoryzowanym sklepie internetowym TWM-TERMO oferującym także montaże tej instalacji. Warto już za etapie budowy domu zdecydować się na montaż systemu odladzającego, który jest niezastąpiony w skutecznej walce z lodem i śniegiem.

System ten składa się z kabla grzewczego, elektronicznego termostatu oraz akcesoriów instalacyjnych. Da się go zamontować na każdym dachu – niezależnie od rodzaju konstrukcji: blaszanym, krytym dachówką bitumiczną, dachówką ceramiczną, a nawet wysypanych żwirem. W zależności od jego budowy system ten zamontowany może zostać:

  • na skraju dachu,
  • w rurach odpływowych,
  • w rurach poziomych i pionowych,
  • w koszach dachu.

To inwestycja, która szybko się zwróci, zapewniając nam bezpieczeństwo i spokój na wiele lat.

Co zrobić, by rury nie zamarzały?

Nowoczesne systemy dbające o odpowiednią temperaturę instaluje się, by zapewnić właściwą temperaturę  rurom z gorącą wodą oraz rurom kanalizacyjnym. Zamarzające rury to poważny problem, który zdarza się najczęściej ostrą zimą, w sytuacji, gdy zostały one słabo ocieplone lub gdy nie istnieje możliwość zakopania rur zewnętrznych poniżej strefy zamarzania – zwłaszcza w starym budownictwie. Zamarzające rury nie tylko utrudniają życie, ale również stanowią zagrożenie, gdyż mogą pękać.

System ten może być montowany zarówno w rurach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Składa się z kabli grzewczych, termostatów oraz niezbędnych akcesoriów instalacyjnych. Ogrzewa on rury do temperatury niezbędnej, by zapobiec ich uszkodzeniom, zużywając przy tym minimalną potrzebną ilość energii. Czujniki w termostatach zapewniają uruchomienie systemu jedynie w sytuacji, gdy jest to konieczne, dzięki czemu rozwiązanie to nie zużywa nadmiernej ilości energii i pozwala wprowadzić oszczędności.

Nowoczesne ogrzewanie łazienkowe

Wybierając sposób ogrzewania pomieszczeń, warto zastanowić się również nad nowoczesnym systemem ogrzewania luster. To nowoczesne, samoprzylepne maty i folie grzewcze, które montujesz samodzielnie na tylnej stronie wybranego lustra.

To niedroga inwestycja, która ułatwi Ci życie - zapobiega ona zaparowaniu lustra. Daje Ci to komfort jego użytkowania w każdej chwili, a także oszczędność czasu. Pobiera też niewiele energii, ze względu na możliwość przyłączenia maty do włącznika światła.

Opracowanie:
Warszawa, Bartycka 26, paw.16A/ stoisko 809
tel. 22 891 14 07
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz