Artykuł sponsorowany

Nowoczesne, stylowe i praktyczne materiały obiciowe z firmy Tapicerstwo Meblowe

Nowoczesne, stylowe i praktyczne materiały obiciowe z firmy Tapicerstwo Meblowe

Kupując meble tapicerowane, kierujemy się nie tylko designem, ale przede wszystkim komfortem i wykonaniem. W przypadku odrestaurowanych produktów np. w firmie Tapicerstwo Meblowe dużą uwagę zwraca się na wytrzymałość tkanin. Jak sprawdzić trwałość materiału obiciowego? Na co zwrócić uwagę podczas napraw wersalek, foteli czy sof?

Cechy dzianin tapicerskich używanych do obijania mebli?

Tkanina tapicerska pokrywa różnego rodzaju meble jak: krzesła, fotele, łóżka, sofy, pufy. W firmach zajmujących się naprawą i wymianą obić, jak np. Tapicerstwo Meblowe powszechnie stosowane są plusze, szenile, żakardy, plecionki czy floki, bądź skóry naturalne i ekologiczne. Przedsiębiorstwo to zawsze dba o odpowiednie dobranie do miejsca użytkowania dzianiny pod względem odporności na ścieranie (określonej testem Martindale’a), blaknięcia czy plątania. Szczególnie wytrzymałe są materiały tapicerskie ekskluzywne, jak żakard, skóra naturalna, które nie wycierają się, a do tego nie słabną nawet w intensywnie nasłonecznionych pomieszczeniach.

Jak sprawdzić wytrzymałość tkanin obiciowych?

Przygotowując meble do wymiany tapicerki, zwraca się uwagę się sposób ich użytkowania. Inny materiał sprawdzi się na sofie w pokoju gościnnym, a inny w intensywnie używanym salonie. Tkaniny o wysokim stopniu ochrony przed utratą kolorów, czy tzw. pilingowaniem, mają oznaczenie 4 lub 5 z pięciostopniowej skali. Do użytku domowego sprawdzą się dzianiny, których wynik wspomnianego testu wynosi około 40 000 cykli, do mocno eksploatowanych przedmiotów zaś minimum 50 000-60 000 cykli.

Dowiedz się więcej: Jakie są zalety i wady mebli tapicerowanych?

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz