Artykuł sponsorowany

Nowoczesne rolnictwo – wykorzystanie deszczowni przy uprawie roli

Nowoczesne rolnictwo – wykorzystanie deszczowni przy uprawie roli

Nie ma nowoczesnego rolnictwa bez skutecznego nawadniania.

Czym są deszczownie?

Optymalnym sposobem intensywnego nawadniania rożnego rodzaju upraw rolniczych, użytków zielonych oraz sadów, jest nawadnianie z wykorzystaniem deszczowni szpulowych. W zależności od wielkości nawadnianego areału i posiadanych zasobów wodnych dostosowujemy wielkość deszczowni (długość, grubość węża). Zaletą deszczowni szpulowych jest to ,że są one przewoźne (szpula na którą nawinięta jest polietylenowa rura znajduje się na podwoziu z kolami) i łatwo można ją za pomocą traktora przestawić na inną kwaterę.

Istotą zaletą deszczowni szpulowych jest to ,że można ustawić odpowiednia dawkę nawadniania uwzględniającą warunki glebowe , pogodowe i indywidualne potrzeby roślin.

Dystrybutorzy deszczowni

Warto wiedzieć, że na rynku pojazdów i osprzętu rolniczego, działają firmy, które pomagają rolnikom uzyskiwać dofinansowania w ramach funduszy pomocowych UE, czy też w formie kredytów preferencyjnych, komercyjnych lub leasingu. Takim wysokim poziomem obsługi klientów wyróżnia się między innymi firma Aqua Rol Sp. z o.o., która w swojej ofercie posiada między innymi nowoczesne deszczownie typu R i VR(VARIO-RAIN), mikrodeszczownie, a także pompy do wody: ciągnikowe, elektryczne oraz spalinowe. Warto wiedzieć, że przedsiębiorstwo to oferuje najnowszą technologię rolniczą produkowaną, przez włoską markę OCMIS, która jest światowym liderem w produkcji systemów nawadniających.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz