Materiał Partnera

Nowoczesne prowadnice teleskopowe – zastosowanie i producenci

Nowoczesne prowadnice teleskopowe – zastosowanie i producenci

Prowadnice teleskopowe to osprzęty tysięcy domowych, czy przemysłowych konstrukcji, pozwalając na ich wysuw, również w wersji zautomatyzowanej. To one odpowiadają za przenoszenie wysokich obciążeń i wprawianie w ruch całego obiektu, począwszy od drzwi, kończąc nawet na wysuwanym ze ściany akwarium! Pomysłów na konstrukcje domowe z wykorzystaniem prowadnic teleskopowych, może być zaś znacznie więcej…

Rodzaje prowadnic teleskopowych

Prowadnice teleskopowe kategoryzowane są przez dystrybutorów, producentów oraz montażystów ze względu na zastosowanie, konstrukcję, a także ze względu na poziom udźwigu. Wyróżnić zatem można kątowniki przesuwne do drzwi przesuwnych, prowadnice liniowe, prowadnice z częściowym wysuwem, prowadnice do szaf elektrycznych, prowadnice uniwersalne, prowadnice z blokadą po wysunięciu i mechanizmem rozłączania, prowadnice do drzwi chowanych, prowadnice do dużych obciążeń, prowadnice liniowe kulkowe (inna technologia niż ta teleskopowa), a nawet prowadnice samodomykające. Jeśli chodzi o parametry techniczne zawsze należy zwracać uwagę na takie własności, jak: samodociąg, rozłączanie, zwalnianie dotykowe, blokada w pozycji wysuniętej, zatrzask w pozycji wysuniętej, zatrzask w pozycji wsuniętej, blokada w pozycji wsuniętej, oraz oczywiście na podstawowe parametry użytkowe. Mowa o długości, grubości, zakresie wysuwu oraz o obciążalności. Jeśli chodzi o nią niektóre prowadnice mogą wytrzymać nawet ciężar większy niż 100 kilogramów. Niektórzy producenci tworzą jednak znacznie mocniejsze konstrukcje. Wysuw zaś można kategoryzować na ten w zakresie 75%, 100%, liniowy lub też dwukierunkowy.

Warto wiedzieć! Dzisiaj prowadnice są wytwarzane ze stali lub aluminium. W obu przypadkach do czynienia mamy jednak z konstrukcjami antykorozyjnymi.

Zastosowanie prowadnic

Prowadnice mają dzisiaj bardzo szerokie meblarskie, wnętrzarskie, budowlane, czy przemysłowe zastosowanie. Można je spotkać w meblach kuchennych, drzwiach przesuwnych, drzwiach ekranów platformy (np. tramwajów), czy nawet przy konstrukcjach wysuwanych skrzynek akumulatora. Najlepsi producenci dedykują zatem swoje prowadnice nawet dla urządzeń przemysłowych, wielokrotnie zapewniając wyroby o obciążalność na poziomie na przykład 230 kilogramów! Takie prowadnice produkuje między innymi marka ACCURIDE, która świetnie wypada w testach użytkowych oraz testowych. Jej polskim dystrybutorem jest zaś przedsiębiorstwo handlowe ADMEL POLSKA, które przede wszystkim zapewnia sprzedaż hurtową zamków, uszczelnień, czy też zawiasów. Z przykładami prowadnic, możesz zaś już teraz zapoznać się na stronie internetowej tegoż dostawcy, w zakładce „Katalog”. 

Opracowanie:
Otrębusy, Krzywa 1
tel. 22 758 49 09
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz