Materiał Partnera

Nowoczesne powłoki ceramiczne – jak zadbać o nienaganny wygląd karoserii?

Nowoczesne powłoki ceramiczne – jak zadbać o nienaganny wygląd karoserii?

Choć każdemu z kierowców zależy na tym, aby utrzymać karoserię w nienagannym stanie technicznym, to nie należy zapominać o tym, że lakier w sposób ciągły narażony jest na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Mowa tutaj nie tylko o oddziaływaniu czynników atmosferycznych, ale także o ewentualnych uszkodzeniach mechanicznych. Jak zatem chronić swoje auto? Sporym zainteresowaniem cieszą się ostatnio powłoki ceramiczne. Co warto o nich wiedzieć?

Czym jest powłoka ceramiczna?

Pomimo że sama nazwa marketingowa produktu sugeruje zupełnie coś innego, to trzeba wyraźnie podkreślić, iż sama powłoka ma raczej niewiele wspólnego z ceramiką, jaką znamy. W jej składzie nie znajdziemy rozkruszonych na mikroskopijne drobinki kawałków tego materiału. Z technicznego punktu widzenia bazowymi składnikami są tutaj tlenek tytanu oraz tlenek krzemu. Za cechę charakterystyczną samochodowej powłoki ceramicznej uznaje się fakt, że po odpowiednim nałożeniu trwale łączy się ona ze strukturą lakieru. Oczywiście sprawia to, iż jej mechaniczne usunięcie staje się kompletnie niemożliwe.

Konieczna do zastosowania warstwa jest jednak na tyle cienka, że jej wartość podaje się w mikronach. Niewidoczna gołym okiem warstwa ochronna skutecznie chroni karoserię przed największymi zagrożeniami. W przeciwieństwie do powszechnie wykorzystywanych wosków ceramika zabezpiecza również lakier przed drobnymi zarysowaniami. Wynika to z wysokiego współczynnika twardości. Z jakimi jeszcze informacjami na ten temat warto się zapoznać?

Cena i trwałość

Ile kosztuje nałożenie powłoki ceramicznej? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. W zależności o rodzaju samej powłoki, wielkości samochodu oraz od stanu lakieru, ceny mogą wahać się od 1000 do nawet 5000 zł. W celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów estetycznych zaleca się, aby usługa została wykonana wyłącznie przez doświadczonych profesjonalistów. Czy zatem inwestycja może się opłacić? Oczywiście, że tak. Najmocniejszym argumentem przemawiającym za zastosowaniem tej metody jest jej wyjątkowa trwałość, która daleko w tyle pozostawia alternatywne rozwiązania. Powłoki ceramiczne utrzymują się na lakierze nawet do 5 lat, a przez ten czas nie wymagają przeprowadzania żadnych zabiegów konserwacyjnych czy odświeżających.

Jak podkreślają fachowcy z Mobilnej Myjni Samochodowej Eco, jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla właścicieli nowych samochodów prosto z salonu. Przy relatywnie niewielkich kosztach można zadbać o to, aby wymarzone auto zachowało swój pierwotny blask przez bardzo długo okres. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zabieg ten wykonać na lakierach, które lata świetności mają już za sobą. Powłoka sprawi, że kolor stanie się nie tylko intensywniejszy, ale także znacznie głębszy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz