Materiał Partnera

Nowoczesne nagrobki, czyli jakie?

Nowoczesne nagrobki, czyli jakie?

Wybór nagrobka nie należy do łatwych, ponieważ chcemy nie tylko uczcić pamięć bliskich, ale również zależy nam na wysokiej jakości, aby nagrobek wytrzymał długie lata. W dzisiejszych czasach wybór nagrobków oraz ich estetyki jest bardzo duży. Popularność zyskują nagrobki nowoczesne, a te powtarzalne o jednolitym wyglądzie odchodzą do przeszłości. Nowoczesne nagrobki dopasowane są do wszystkich oczekiwań klienta. Dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować?

Nowoczesność i oryginalny wygląd nagrobka

Zakup nowoczesnego nagrobka dla swoich bliskich to gwarancja niepowtarzalności i oryginalności, co oznacza, że w okolicy nie znajdziemy drugiego takiego. To również gwarancja wykonania najwyższej jakości, dzięki selekcji użytych do produkcji materiałów.

Na nowoczesnych nagrobkach możemy umieścić zaprojektowane przez nas lub rodzinę wzornictwo, np. ilustracje kojarzące się ze zmarłym, cytaty, napisy, litery pozłacane, srebrne czy wykonane z metalu. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania wyróżniających się rzeźb nagrobnych, wazonów granitowych o różnej wielkości, prostokątnych płyt z miejscem na znicze i wiele innych – zauważa nasz rozmówca reprezentujący zakład kamieniarski Damascus z Chorzowa.

Wybór nagrobków, ich gama kolorystyczna i wzornictwo dostępne na rynku z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zakłady kamieniarskie pomagają klientom w wyborze odpowiedniego materiału, z jakiego ma być wykonany nagrobek, wzoru tablicy nagrobnej, a także wykończenia. Większość osób wybiera właśnie minimalistyczne modele nagrobków, które wzbogacają o dowolne grawerowane napisy. Zakłady kamieniarskie produkują również elementy galanterii kamiennej, takie jak wazony, krzyże, lampiony czy księgi.

Nowoczesne nagrobki – wysoka jakość w przystępnej cenie

Nagrobki w nowoczesnym stylu to pewność solidnej konstrukcji, ponieważ są one wykonywane z materiałów wysokiej jakości i realizowane przez wykwalifikowanych specjalistów, co sprawia, że nagrobek będzie odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne przez bardzo długie lata. Nagrobki mogą posiadać rozmaitą formę, a w zależności od zakładu kamieniarskiego cena może być bardzo zróżnicowana. Pamiętajmy, że w przypadku nowoczesnych nagrobków płacimy przede wszystkim za wysoką jakość oraz trwałość. Na koszt całościowy wpływa wiele różnych czynników, takich jak rodzaj granitu, rodzaj fazowania krawędzi, grubość elementów, a nawet miejsce montażu nagrobka. Zwróćmy uwagę, że dodatki, szczególnie na pomnikach pojedynczych, powinny być dobrane tak, aby były praktyczne oraz dobrze komponowały się z całością.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz