Materiał Partnera

Nowoczesne firmy usług kserograficznych

Nowoczesne firmy usług kserograficznych

Nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez nowoczesnych drukarek, kserokopiarek faksów czy skanerów. Są to urządzenia bardzo skomplikowane i drogie, dlatego najnowocześniejszy sprzęt posiadają głównie duże firmy usługowe, przedsiębiorstwa i ich działy księgowe oraz urzędy. W domach posiadamy urządzenia o mniejszej wydajności, a także jakości, o czym warto pamiętać. Warto też mieć świadomość, że nie każde gospodarstwo domowe musi posiadać tego typu sprzęty – wystarczy udać się do punktu ksero!

Rozmiary ksera

Duży kłopot dla klientów posiadających w domu urządzania kserograficzne jest wydruk dobrych jakościowo – bądź w ogóle wydruk – dużych formatów. Ksero wielkoformatowe i późniejsze jego składanie powinno zostać przeprowadzone w najlepszych pracowniach kserograficznych takich jak Taronik z Żywca.  Takie formaty jak A3, A2, A1 czy A0 muszą w szczególności zachować normy jakościowe – każdy detal musi zostać wydrukowany z najdokładniejszą precyzją. Tego typu druki często wykorzystuje się do tworzenia dokumentacji projektowej, dokumentacji budowlanej, map rysunkowych technicznych (często zgłaszają się geodeci z mapami do celów projektowych i mapami powykonawczymi budowy), wydruków projektów budowlanych, a także wizualizacji przestrzenni zewnętrznych i wewnętrznych obiektów architektonicznych. Ksero wielkoformatowe obejmuje również wydruk dużych plakatów, posterów konferencyjnych, czy banerów. Przy dokumentach takich jak portfolio ważna jest również odpowiednia oprawa. Warto pamiętać, że przy różnego rodzaju sprawach urzędowych oprawa dokumentacyjna ma swoje określone ścisłe normy.

Poligrafia – prezencja ma znaczenie

Profesjonalne usługi kserograficzne nie obejmują tylko i wyłącznie ksera, kopiowania wieloformatowego, skanowania, czy oprawiania dokumentów. Istotna jest usługa poligraficzna, która oferuje między innymi plotowanie. Wydruki tego rodzaju charakteryzują się wytworzeniem na różnego rodzaju powierzchniach: od papieru po folie czy płyty PCV. Plotowanie wykorzystywane jest najczęściej w marketingu – do tworzenia banerów, plakatów oraz innego rodzaju informatorów promujących daną firmę. W marketingu i promocji znaczenie mają również odpowiednie wizytówki i pieczątki. Wyrobem pieczątek zajmują się tylko najlepsze zakłady usług kserograficznych. Warto pamiętać, że wizytówka powinna zostać stworzona na najlepszym z możliwych papierów – np. Woodstock Betulla – oraz powinna być minimalistyczna. W przypadku firm z branży kreatywnych możesz postawić na wyróżniającą się grafikę i kolorystykę – dobrać ją pomogą Ci specjaliści w punktach ksero!

Opracowanie:
Żywiec, Krasińskiego 13
tel. 33 860 50 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz