Materiał Partnera

Nowoczesne alarmy – pierwsza linia frontu w walce o bezpieczeństwo

Nowoczesne alarmy – pierwsza linia frontu w walce o bezpieczeństwo
Współczesne systemy alarmowe znacząco różnią się od rozwiązań, z jakimi można było zetknąć się jeszcze kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat temu. Obecnie producenci ogromną wagę przykładają właśnie do słowa system, dzięki któremu alarm, stał się układem zależnych od siebie i współpracujących ze sobą elementów. Zapewnienie posesji właściwego poziomu bezpieczeństwa jest niezwykle istotne. Co zatem konkretnie do wyboru mają wszyscy zainteresowani?

Monitoring – czy tylko dla przemysłu?

Rozwiązaniem, które zdążyło udowodnić swoją skuteczność w zakresie zabezpieczania posesji przed ingerencją osób trzecich, jest oczywiście monitoring. Choć kojarzy się go przede wszystkim z przemysłem, a co za tym idzie, pełnieniem funkcji w ochronie obiektów takich jak fabryki, magazyny, parkingi, czy obiekty użyteczności publicznej, nie oznacza to, że kamery nie sprawdzą się również na posesjach prywatnych. O co warto zadbać w pierwszej kolejności?

Z praktycznego punktu widzenia, trzeba wspomnieć o tym, iż pojedyncza kamera nie zda się na wiele, ponieważ urządzenia tego typu charakteryzują się ograniczonym zasięgiem oddziaływania. Doświadczony włamywacz poradzi sobie ze znalezieniem tzw. martwego pola. Sprawę z pewnością załatwi montaż kilku kamer. W przypadku instalacji systemu monitoringu na zewnątrz niezłym pomysłem jest ich choć częściowe ukrycie. Nie należy zapominać o tym, że monitoring ma charakter przede wszystkim odstraszający. Jeżeli osoby niepożądane nie są w stanie zlokalizować wszystkich urządzeń lub nie mają pewności co do tego, gdzie się znajdują kamery, można mieć pewność, że ryzyko włamania znacząco spadnie. Jakie jeszcze rozwiązania mają do swojej dyspozycji inwestorzy?

Specjalistyczne czujniki antywłamaniowe

Monitoring, jak to w przypadku pierwszej linii frontu bywa, nie jest twierdzą nie do zdobycia. Aby zabezpieczyć swój majątek przed kradzieżą lub dewastacją, warto pomyśleć o znacznie bardziej skomplikowanej organizacji antywłamaniowych zasieków. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o nowoczesnych czujnikach, które reagują zarówno na ruch, hałas, uderzenie, jak i nagłą zmianę ciśnienia. Zasada ich działania w zdecydowanej większości przypadków jest bardzo prosta, a sygnał alarmowy zostaje przesłany do centrali sterującej natychmiast.

Żeby w ogóle było to możliwe wszystkie urządzenia muszą być połączone ze sobą za pomocą sieci elektrycznej. Gwarancję najwyższej jakości wykonania tej usługi są w stanie zapewnić jedynie najbardziej renomowani elektrycy, do których zdecydowanie zalicza się firma Amper. Pracownicy firmy od lat uważani są za jednych w najlepszych w regionie, zapewniając klientom kompleksowe wsparcie w zakresie montażu, serwisu i inspekcji instalacji elektrycznych. Nowoczesne systemy alarmowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy ponad wszystko cenią sobie poczucie bezpieczeństwa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz