Materiał Partnera

Nowoczesna technologia odkurzaczy centralnych. Czym są i jak działają?

Nowoczesna technologia odkurzaczy centralnych. Czym są i jak działają?

Nie ma nic bardziej niekomfortowego dla naszego funkcjonowania jak nieład i brud w domu. Czystość powoduje zaś spokój, daje możliwość swobodnego odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Niestety zachowanie porządku wymaga częstego i czasem długiego sprzątania, które zabiera mnóstwo czasu i sił. Ale czy na pewno musi tak właśnie być? Poznaj urządzenie najnowszej technologii – odkurzacz centralny!

Czym jest odkurzacz centralny?

 Urządzenia te podbijają rynek. Nadają się do wykorzystania zarówno w domu, jak i w przemyśle. Czym tak naprawdę są? Są to nowej generacji urządzenia systemu centralnego odkurzania, którego instalacje – rury, kształtki gniazda – założone są w  ścianach. Ważne jest zatem podjęcie decyzji o zakupie i instalacji takiego systemu już na poziomie projektu budowlanego domu. Dobrym czasem na założenie tego systemu są również większe remonty. Pamiętaj, założenie systemu centralnego odkurzania to skomplikowany proces wykonywany tylko przez najlepszych specjalistów z branży – znają się oni nie tylko na funkcjonowaniu odkurzaczy centralnych, ale również na technice budowlanej. Dzięki temu będziesz miał pewność, że instalacja zostanie wdrożona w sposób profesjonalny. Wybieraj takie firmy jak Odkurzacz PHU – Kubacki ponieważ gwarantują sprzęt od najlepszych producentów – między innymi Electrolux – a także mogą się pochwalić tysiącami wykonanych usług montażowych i serwisowych oraz mnóstwem sprzedanych produktów. Pamiętaj, że w Polsce nie ma zbyt wiele bardzo dobrych firm z kompleksową obsługą - od projektu do realizacji i serwisu.

Zalety odkurzania centralnego

Na zalety systemu centralnego odkurzania składa się wiele czynników. Można zaliczyć je do tych estetycznych, ekonomicznych, jak i wydajnościowych. Odpowiednio zainstalowany system pozwala na zastosowanie małej liczby gniazd w ścianach, które i tak są produkowane w taki sposób – kształt, kolor, faktura – aby nie wyróżniać się z otoczenia i idealnie z nim koegzystować. Podobnie jest z wężem odkurzającym – możesz wybrać system z wężem zwijanym w ścianie lub też odłączanym i chowanym w innym miejscu. Warto pamiętać, że węże te są znacznie dłuższe i o większej średnicy otworu, co w połączeniu z olbrzymią mocą silnika daje efekt błyskawicznego czyszczenia – nawet podłóg i dywanów, które zawsze sprawiały duży problem przy ich odświeżaniu. Dużą zaletą jest również brak ograniczeń lokalizacyjnych. Idealnie dopasowany do przestrzeni Twojego domu system centralnego odkurzania pozwoli na dotarcie do najskrytszych zakamarków – zwykły odkurzacz trzeba nosić, plątać się w jego kablu i można nim odkurzać głównie suche powierzchnie. Odkurzacz centralny umożliwia czyszczenie na sucho i na mokro. Montaż odkurzaczy centralnych zakłada również wybór odpowiedniego modelu – z opcją opróżniania ręcznego bądź z instalacją, która automatycznie przekazuje zebrany brud do kanalizacji. System odkurzania centralnego jest świetnym udogodnieniem dla domu, dzięki niemu nie traci się tyle czasu i sił. Podobnie jest z zastosowaniem tego systemu w przemyśle. Wielkie, ponad 50-litrowe zbiorniki, ogromna moc i zasięg umożliwiają szybsze sprzątanie ogromnych hal produkcyjnych czy magazynów. Dzięki temu można uniknąć wysokich kosztów zatrudniania specjalistycznych ekip sprzątających.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz