Artykuł sponsorowany

Nowoczesna logopedia – jak radzić sobie z wadami wymowy?

Nowoczesna logopedia – jak radzić sobie z wadami wymowy?

Profesjonalna pomoc logopedyczna jest bardzo ważna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Specjaliści są w stanie zaoferować swoją pomoc bez względu na wiek. Problemów logopedycznych nie należy bagatelizować oraz ich ukrywać. Współczesne metody ich zwalczania są na tyle zaawansowane, że każdy z pewnością odnajdzie idealnie dopasowaną terapię dla swoich problemów. Wystarczy chcieć.

Terapia wad wymowy u dzieci i dorosłych

Specjalistyczne poradnie logopedyczne oferują swoim klientom szeroki zakres usług.
Każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z terapii oraz rehabilitacji mowy. Jako że problemy logopedyczne dotyczą osób w różnym wieku, tak też skonstruowane są zajęcia. Jeżeli chodzi o terapię wad mowy, pacjenci mogą skorzystać z pracą nad seplenieniem, rotacyzmem – nieprawidłowym wymawianiem litery r, kappacyzmem – nieprawidłowym wymawianiem litery k oraz nad zwalczaniem mowy bezdźwięcznej, czyli zastępowania głosek dźwięcznych ich bezdźwięcznymi odpowiednikami.

W gabinecie logopedycznym, który prowadzi wykwalifikowany specjalista, każda terapia ma o wiele większe szanse powodzenia. Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w gabinecie logopedycznym Pana Tomasza Bobrowskiego. Odpowiedni specjalista pomoże rozwiązać również problemy związane z mową nosową, lambdacyzmem oraz gammacyzmem. Doświadczony logopeda jest w stanie zaproponować rozwiązanie dotyczące tematu jąkania, które dla wielu osób jest bardzo problematyczne i krępujące. Należy pamiętać, że im szybciej podejmie się współpracę z logopedą, tym większe są szanse załagodzenia lub całkowitego wykluczenia objawów. Warto zaufać doświadczonym specjalistom w zakresie logopedii, ponieważ dla zdecydowanej większości z nich, wykonywany zawód to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja.

Rehabilitacja mowy

W gabinetach logopedycznych możemy poddać się również rehabilitacji mowy. Często zdarza się, szczególnie wśród osób starszych, że na skutek wylewu bądź udaru mózgu, znacznemu zmniejszeniu ulega płynność aparatu mowy. Stan taki nazywamy afazją. Kolejnym stanem wymagającym rehabilitacji jest dyzartria – najczęściej spowodowana urazami mięśni, nerwów czaszkowych oraz układu pozapiramidowego.

Najważniejsza ze strony pacjenta jest chęć pozbycia się lub naprawienia problemu. Bez tego nawet najlepsi specjaliści są bezradni. Współczesne techniki terapeutyczne i rehabilitacyjne stosowane w logopedii są bardzo skuteczne. Stanowią one zbiór doświadczeń wielu pokoleń logopedów, dla których pomaganie pacjentowi od zawsze było sprawą najważniejszą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz