Materiał Partnera

Nowoczesna kabina prysznicowa

Nowoczesna kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa to element każdej współczesnej łazienki. Nie oznacza to oczywiście, że nie dotknęły jej pewne zmiany. Klasyczna kabina prysznicowa może być niewystarczającym rozwiązaniem dla tych z nas, którzy cenią sobie nowoczesność oraz zgodność wnętrza z najnowszymi trendami. W takim przypadku powinniśmy rozważyć zrezygnowanie z brodzika oraz zamówienie elementów kabiny bezpośrednio w firmie szklarskiej.

Współczesne trendy aranżacji łazienek

Tworzone współcześnie łazienki są przede wszystkim bardzo dobrze oświetlone, z dużymi lustrami oraz sporą ilością nierzucających się w oczy szafek. Nie bez znaczenia są także elementy szklane, tak te typowo dekoracyjne jak i użytkowe. Do tej drugiej kategorii należą niewątpliwie kabiny prysznicowe. Nietrudno dostrzec, że w najnowszych aranżacjach dominują takie bez brodzika, złożone z osobnych elementów zamawianych u szklarza. Często miejsca na kabinę prysznicową wydzielone jest przez prostą taflę szkła oddzielającego ją od pozostałej części łazienki. Coraz częściej pozbywamy się także drzwiczek, co idealnie współgra z coraz popularniejszymi deszczownicami uniemożliwiającymi rozlanie wody na całą łazienkę. Współczesna kabina prysznicowa jest pozbawiona wszelkich zbędnych elementów konstrukcyjnych. Najważniejszą rolę w jej tworzeniu odgrywa przede wszystkim firma szklarska – taka jak Glass Mirror. To w niej zamówimy zasadniczy element do stworzenia naszej idealnej, minimalistycznej kabiny prysznicowej – taflę szkła budującą jej ścianę.

Konstrukcja kabiny prysznicowej bez brodzika

O stworzeniu kabiny prysznicowej bez brodzika musimy pomyśleć już na etapie wykańczania łazienki. W wydzielonym na nią miejsce należy zastosować odpowiedni spadek, by woda ze słuchawki prysznicowej lub deszczownicy bez problemu spływała do kanalizacji. Oczywiście istotne jest także umiejscowienie dopływu wody oraz ukrycie wszelkich rur oraz innych zaburzających minimalizm elementów. Sam odpływ wody może mieć nowoczesny, ciekawy kształt – stosowane są nawet odpływy z podświetleniem typu LED umiejscowione między podłogą a ścianą. Jeśli wszystko odpowiednio rozplanujemy, cała nasza łazienka zyska na lekkości. Taka tworzona bezpośrednio w przestrzeni łazienkowej kabina prysznicowa niewyposażona w brodzik idealnie nadaje się także do małych łazienek, gdzie klasyczne rozwiązanie zajęłoby po prostu zbyt wiele miejsca. Jeśli mamy małą łazienkę, powinniśmy walczyć o każdy centymetr kwadratowy, a współczesne trendy aranżacyjne łatwo nam na to pozwalają.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz