Materiał Partnera

Nowe życie starych ubrań

Nowe życie starych ubrań

Wystarczy maszyna do życia, by stworzyć najmodniejszą kreację z ciuchów, które bez niej wylądowałyby w koszu. Dzisiaj sporo mówi się o ekologii oraz zachęca się ludzi, by żyli w duchu zero waste. Polega to na ograniczaniu konsumpcji oraz nadawaniu nowego życia przedmiotom, które mogły w codziennym użytkowaniu po prostu się znudzić. Jest to też świetna okazja, by wykazać się swoją kreatywnością.

Maszyna do szycia i do dzieła!

Szybki przegląd szafy. Na pierwszym planie kurtka jeansowa z poprzedniego sezonu. Fajna, ale już trochę niemodna. Na drugim planie bluzki. Są w porządku, ale wyglądają nudno, nijak. Dalej spodnie, swetry, koszule. Albo niczym się nie wyróżniają, albo brakuje im guzika, tutaj się rozpruły, a tu wyblakł nadruk. Mimo to nie są to ubrania, które zasługują na wyrzucenie. Można nadać im nowe życie. Wystarczy wizyta w lokalnej pasmanterii, np. znajdującej się w centrum Warszawy Pasmanterii Le Bijoux.

Kupno kilku akcesoriów krawieckich sprawi, że dzięki naszywce, kurtka jeansowa zyska unikatowy design, doszycie koronki do koszuli nada jej elegancji, cekiny rozświetlą na nową zapomnianą bluzkę, a ulubione spodnie powrócą do łask, dzięki przyszytym guzikom. Ponadto, wszystko to można zrobić samemu. Wystarczy kupić w sklepie pasmanteryjnym maszynę szyjącą. Spędzanie czasu w jej towarzystwie pozwoli na łączenie rzeczy przyjemnych z pożytecznymi. Kreacje znajdujące się w szafie, z niewielkim nakładem pracy, uzyskają styl nie do podrobienia. Atutem jest także to, że niektóre pasmanterie prowadzą nie tylko sprzedaż maszyn do szycia, ale zajmują się ich naprawą.

Postaw na dodatki

Trochę wyobraźni pozwoli na stworzenie unikatowych dodatków do ubrań. Wcale nie chodzi tutaj o torebkę, pasek, nakrycie głowy czy zegarek, a dodatki znajdujące się na ubraniach. Pasmanteryjne artykuły takie jak wszywki, cekiny, guziki, koraliki, wstążki pozwolą na stworzenie kreacji jedynych w swoim rodzaju. Bogata gama kolorów oferowanych produktów w różnorodnych kształtach pozwala na wyróżnienie się z tłumu i dodaniu trochę barw zarówno do noszonych ubrań, jak i życia. Nie od dziś wiadomo, że kreacja, w której czuje się człowiek dobrze, poprawia nastrój. W nabywaniu umiejętności krawieckich można pójść o krok dalej. Zakup szydełka i drutu dziewiarskiego może przyczynić się do stworzenia swetra od podstaw. Krawieckie akcesoria są na każdą kieszeń. Odnowienie starych ubrań jest tańsze od kupowania nowych rzeczy, a przy okazji robi się coś dobrego dla planety.
Opracowanie:
Warszawa, pl. Mirowski 1, Hala Mirowska (Parter)
tel. 22 243 16 51
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz