Materiał Partnera

Noclegi pracownicze dla ekipy budowlanej

Noclegi pracownicze dla ekipy budowlanej

Z noclegów pracowniczych w specjalnie przygotowanych hotelach, korzystają bardzo często ekipy budowlanej danej firmy. To w kwestii inwestora lub przedsiębiorstwa budowlanego leży zapewnienie odpowiedniego zakwaterowania dla zespołu robotników, którzy wykonują swoją pracę nawet kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania. Ważne jest to, aby zapewnić im odpowiedni komfort. Dowiedz się, jakie noclegi pracownicze wybierać.

Postaw na hotele pracownicze

Zespoły budowlane wielokrotnie składają się z kilkunasty bądź kilkudziesięciu osób. Kwaterowanie ich w różnych hotelach byłoby bardzo uciążliwe logistycznie, zwłaszcza iż najczęściej są oni transportowani na place budowy firmowymi pojazdami – busami transportowymi. Ciężko jest również znaleźć hotele o odpowiednim standardzie i cenie, które będą opłacalne dla inwestora, a także wykonawcy (ten wlicza w usługi budowlane koszty noclegów pracowników). Na szczęście we wielu średnich i dużych polskich miastach funkcjonują hotele pracownicze, które przygotowane są idealnie na przyjęcie całego zespołu, bądź większej jego części. Tego typu ośrodki znacznie wyewoluowały w ostatnich latach, dzięki czemu oferują bardzo komfortowe minimieszkania dla swoich gości.

Czym cechują się hotele pracownicze?

Hotele pracownicze cechują się przede wszystkim tym, iż najczęściej kwatery noclegowe są połączone z kuchnią, a także łazienką tak, aby goście z dwóch różnych firm, nie musieli dzielić ze sobą żadnych pomieszczeń. Do dyspozycji osób zajmujących hotele pracownicze są najczęściej również pralki, suszarki, odpowiedni sprzęt AGD, a także telewizory, czy bezpłatne wifi. Pokoje sypialniane są najczęściej wieloosobowe, co znacznie redukuje koszty. Nie znaczy to jednak tego, że ich standard jest niski, tak jak wyobraża to sobie wiele osób. Wręcz przeciwnie, najlepsze placówki tego typu często przystosowane zostały do prowadzenia działalności hotelarskiej w starych, klimatycznych willach. Tak jest w przypadku hotelu pracowniczego Oaza, który znajduje się w Łodzi. Jego świetna lokalizacja, a także dodatkowe udogodnienia – np. boisko do gry w piłkę nożną, grill, duży parking bez dodatkowych opłat – powodują, że jest on chętnie wynajmowany przez różnego rodzaju przedsiębiorców.

Na co warto zwrócić uwagę?

Szczególną uwagę przy wynajmie kwater hotelu pracowniczego należy zwrócić na jego lokalizację. Rynek hotelarski w Polsce w dużych miastach rządzi się prostymi prawami. Im dany ośrodek znajduje się bliżej centrum, tym jest droższy. Warto jednak nie kalkulować w ten sposób kosztów i wybierać hotele położone w dogodnym miejscu, które nie jest oddalone wiele kilometrów od placu budowy.

Opracowanie:
Starowa Góra, Dachowa 16a
tel. 602 487 160
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz