Artykuł sponsorowany

Nitowanie za pomocą nitonakrętek

Nitowanie za pomocą nitonakrętek

Łączenie elementów w procesie nitowania to rozwiązanie trwałe i zapewniające odpowiednią jakość. Oprócz nitów wykorzystuje się do tego celu specjalistyczne nitonakrętki, których największą zaletą jest szybkość montażu. Nitonakrętki charakteryzują się również wieloma innymi parametrami, dzięki którym nitowanie jest w pełni profesjonalne – jakie konkretnie właściwości mają tego typu produkty?

Odpowiedni materiał i tuleja

W zależności od planowanych warunków eksploatacji dopasowuje się nitonakrętki wykonane z konkretnych materiałów. Do jednych z najpopularniejszych zaliczają się nitonakrętki produkowane ze stali, które w sposób bezproblemowy pozwalają na wykonanie pełnowartościowego gwintu wewnętrznego na cienkich elementach. Zastosowana tuleja może być z powodzeniem deformowana w celu osiągnięcia nitowania kilku warstw cienkich blach. Ten element każdej nitonakrętki oferowany jest przez dobrych producentów w różnych wariantach. Rozbudowana oferta zawiera zatem nitonakrętki z tuleją gładką, rowkowaną, sześciokątną lub częściowo sześciokątną. Szeroki asortyment firmy Metalmax obejmuje wiele typów nitonakrętek z różnymi tulejami, które wyposażone są w kołnierze płaskie lub stożkowe. W ten sposób uzyskać można produkty właściwie przystosowane do planowanego nitowania – określonego materiału oraz typu elementu. W ofercie renomowanych producentów znaleźć można wiele nitonakrętek – jak konkretnie się je wykorzystuje oraz jakie zalety posiada tego typu rozwiązanie?

Wiele zalet

Nitonakrętki występują w różnych wariantach i stosuje się różne materiały do ich produkcji. W ofercie dobrych producentów znajdują się zarówno nitonakrętki stalowe, jak i nierdzewne czy aluminiowe. Każdy z tych typów występuje dodatkowo w wariancie otwartym bądź zamkniętym, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie ich do konkretnych łączeń. Wykonuje się je niezwykle szybko dzięki prostemu i zajmującego niewiele czasu montażowi nitonakrętek. Od strony kołnierza wkręcany jest nagwintowany trzpień, a następnie w uprzednio wykonanym otworze umieszcza się tak przygotowaną nitonakrętkę z określonego materiału. Po dociśnięciu i usunięciu trzpienia połączenie jest stabilne i wytrzymałe. Do zalet nitonakrętek zaliczyć można wiele ich typów, co znacznie ułatwia dopasowanie odpowiedniego modelu do konkretnego połączenia materiałów. Należy jednak pamiętać, że szeroki wybór dostępny jest wyłącznie w ofercie renomowanych producentów. Są oni w stanie zagwarantować wysoką jakość proponowanych nitonakrętek, dzięki czemu nitowane za ich pomocą elementy będą ze sobą połączone na stałe.

Opracowanie:
Żabieniec, Asfaltowa 12k
tel. 22 353 14 47
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz