Materiał Partnera

Niszczenie dokumentów - z niszczarką czy profesjonalną firmą?

Niszczenie dokumentów - z niszczarką czy profesjonalną firmą?

Współcześnie prowadzenie firmy wiąże się z gromadzeniem i przetwarzaniem dużej ilości danych i dokumentów. Gdy przestają być one potrzebne, nie można ich wyrzucić do śmieci - wymagają one dokładnego zniszczenia. Wiele firm używa do tego zwykłych niszczarek, lecz na rynku funkcjonują również profesjonalne firmy zajmujące się dokładnym niszczeniem danych. Co jest lepszym rozwiązaniem? Odpowiadamy poniżej.

Niszczenie dokumentów przez niszczarki

Wiele firm decyduje się na zakup niszczarki do dokumentów. Jest to dobre rozwiązanie, o ile dokumenty do zniszczenia nie są poufne. W przeciwnym wypadku firma dużo ryzykuje. Dlaczego? Otóż takie urządzenia tną papier na cienkie, wąskie paski. Taki stopień zniszczenia umożliwia odczyt danych. Jeśli wpadną one w niepowołane ręce, firma może ponieść poważne konsekwencje prawne. Warto dodać, że taki sposób niszczenia dokumentów jest bardzo czasochłonny i nieekologiczny.

Profesjonalne niszczenie dokumentów

Profesjonalne niszczenie dokumentów to zadanie dla wyspecjalizowanych do tego firm. Wiedzą one, że niszczenie dokumentów powinno się odbywać zgodnie z przepisami. Przepisy z kolei dzielą dokumenty na trzy klasy ochrony, gdzie klasa 1 oznacza normalną ochronę danych, a klasa 3 bardzo wysokie zapotrzebowanie na ochronę ściśle poufnych i tajnych danych.

Większość firm generuje dokumenty na poziomie 2 i 3. Oznacza to, że powinny one zostać zniszczone w taki sposób, aby niemożliwe było ich odtworzenie. Jest to możliwe jedynie przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Jedną z metod precyzyjnego niszczenia dokumentów jest ich rozdrabnianie do poziomu włókna celulozowego w procesie mokrym lub suchym. Pierwszy proces wymaga użycia hydropulpera, a drugi - urządzenia, które “szarpie” dokumenty skrawki o szerokości poniżej 1 mm.

Niszczenie i utylizacja dokumentów z firmą Datafox

Poszukujesz profesjonalnej firmy, która zajmie się zniszczeniem dokumentów? Wypróbuj usługi firmy Datafox sp. z.o.o. Działa ona na rynku od 2015 roku, co pozwoliło na zdobycie ugruntowanej pozycji i zaufania klientów.

Datafox niszczy dane na poziomie bezpieczeństwa P-7 zgodnie z normą DIN 66399. Zapewnia to maksymalny poziom bezpieczeństwa. Proces ten firma potwierdza protokołem zniszczenia oraz certyfikatem. Datafox dba o środowisko naturalne i nie jest to jednie pusty slogan reklamowy. Pozostałości po zniszczonych dokumentach są poddawane recyklingowi, a następnie otrzymują nowe życie w postaci ocieplenia do domów, papieru kancelaryjnego lub toaletowego. Oferta Datafox obejmuje również archiwizację danych, kartony do archiwizacji, mobilne niszczenie dokumentów.

Opracowanie:
Tarnowskie Góry, Zagórska 46
tel. 729 057 383
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz