Materiał Partnera

Niezwykły urok markiz tarasowych i balkonowych – dlaczego warto zamontować je u siebie w domu?

Niezwykły urok markiz tarasowych i balkonowych – dlaczego warto zamontować je u siebie w domu?

Kolorowe markizy coraz częściej pojawiają się na tarasach i balkonach domów jednorodzinnych. Dobrze dopasowany produkt doskonale zabezpiecza wybraną przestrzeń przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także stanowi atrakcyjną dekorację budynku. Pod powierzchnią markizy można zaaranżować doskonałe miejsce do letniego wypoczynku. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Jakie markizy dostępne są na rynku?

Markizy dostępne w sprzedaży charakteryzują się różnorodną konstrukcją i rozmiarami. Te dwa czynniki są najistotniejsze, gdyż odpowiadają za komfort użytkowania osłony. Do najpopularniejszych typów markiz możemy zaliczyć markizy balkonowe, które służą do zadaszania niewielkich powierzchni. Bardzo dobrze chronią mieszkańców przed intensywnym słońcem i delikatnymi opadami deszczu. Markizy tarasowe cechują się znacznie większymi rozmiarami. Większość z nich posiada ramiona składane przegubowo, co ułatwia ich użytkowanie. Jak przekonuje specjalista z firmy Bow-Max, która od lat posiada w swojej ofercie różne rodzaje markiz i specjalizuje się w ich montażu – osłony tarasowe wyróżniają się przystępną ceną oraz dużą wytrzymałością, dzięki czemu będą dobrze spełniać swoją rolę przez długie lata. W sklepach znajdziemy także markizy koszowe, które posiadają dość nietypowy, bo półokrągły kształt. Można nimi osłonić okno lub drzwi. Są one bardzo dekoracyjne i w mgnieniu oka odmienią wygląd każdego budynku.

Z czego produkuje się markizy tarasowe i balkonowe?

Wszystkie typy markiz powinny być wykonane z trwałych materiałów. Zapewniają one produktowi dużą żywotność i odporność na szereg niekorzystnych czynników. Do wyrobu markiz stosuje się wysokiej jakości tkaniny, które nie tracą koloru na skutek intensywnego słońca i promieniowania ultrafioletowego. Największym zainteresowaniem klientów cieszą się markizy wykonane z materiału akrylowego. Wiele firm oferuje także impregnację tkaniny, dzięki czemu nie przepuszcza ona wilgoci. Trzeba jednak zaznaczyć, że materiał tego rodzaju jest droższy niż standardowa wersja. Mimo wszystko jest to opłacalna inwestycja, która podnosi funkcjonalność markizy. Warto postawić na certyfikowane tkaniny akrylowe, które zostały poddane impregnacji. Mamy wówczas gwarancję, że zachowają one odpowiednią sztywność na lata, nie będą nieprzyjemnie pachnieć ani wydzielać toksycznych substancji.

Zalety stosowania markiz

Dzięki markizom możemy delektować się pyszną kawą na tarasie, nawet jeśli pada deszcz. Produkt umożliwia swobodny wypoczynek na balkonie w czasie tropikalnych wręcz upałów. Zastosowanie markiz skutecznie obniża temperaturę we wnętrzu budynku i nadaje mu indywidualnego charakteru. Wysokie walory dekoracyjne markiz sprawiają, że są one powszechnie stosowane w restauracjach, kawiarniach czy cukierniach. Zakup markiz to inwestycja na całe lata, która zwróci się w postaci zadowolenia i lepszego komfortu życia.

Opracowanie:
Zielona Góra, Objazdowa 40
tel. 68 454 45 85
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz