Materiał Partnera

Niezwykłe zakątki Szczecina – zarezerwuj nocleg i ruszaj w drogę

Niezwykłe zakątki Szczecina – zarezerwuj nocleg i ruszaj w drogę

Szczecin to miasto pełne atrakcji. Warto wybrać się tam na kilkudniowy wyjazd – poza miejscami z przewodnika turystycznego można tu znaleźć inne magiczne zakątki.

Najważniejsze atrakcje

Jedną z największych atrakcji Szczecina jest bez wątpienia renesansowy Zamek Książąt Pomorskich. Jest pięknie położony na wzgórzu w sąsiedztwie Odry. Dawniej był siedzibą Gryfitów, którzy władali Księstwem Pomorskim. Teraz jest własnością Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.  W zamku, poza biurami urzędników, mieszczą się też instytucje kulturalne. Odbywają się w nim koncerty, wystawy i inne ciekawe wydarzenia związane ze sztuką. Odwiedzając Szczecin warto też zwiedzić Muzeum Komunikacji – to jedno z największych w Polsce muzeów o profilu technicznym. Zwiedzając je, poznamy historię szczecińskiej komunikacji miejskiej. Wystawa stała poświęcona jest także historii przemysłu motoryzacyjnego – można podziwiać przedwojenne motocykle i samochody produkowane w tym mieście. Popularną atrakcją wśród turystów odwiedzających Szczecin są też Wały Chrobrego – to długi na około pół kilometra taras widokowy, mieszczący się na skarpie wzdłuż Odry.

Nowoczesna architektura

Szczecin to miejsce, w którym sporo interesujących budynków znajdą miłośnicy nowoczesnej architektury. Najbardziej znaną współczesną szczecińską budowlą jest z pewnością gmach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Budynek stał się siedzibą filharmonii w 2014 roku. Projekt jest dziełem pracowni architektonicznej z Barcelony, która otrzymała za niego wiele prestiżowych nagród. Nowoczesna bryła nie wszystkim przypadła do gustu – dlatego warto wyrobić sobie zdanie na jej temat, oglądając ją na własne oczy. Ciekawym przykładem nowoczesnej architektury w Szczecinie jest także Centrum Dialogu „Poziomy”. To pawilon wystawowy Muzeum Narodowego w Szczecinie, zaprojektowany w 2009 roku.

Nieodkryte zakątki

Piękną, a dość rzadko odwiedzaną przez turystów częścią Szczecina jest Prawobrzeże – obszar rozciągający się od Jeziora Dąbie aż po przepiękną Puszczę Bukową. Można tu poczuć kontakt z naturą i nacieszyć oczy pięknymi krajobrazami. Szczecin to miasto, które można zwiedzać na wiele sposobów, dlatego warto zostać w nim przynajmniej na kilka dni. Na nocleg dobrze wybrać pensjonat w cichej i spokojnej okolicy, w którym będziemy mogli zebrać siły na dalsze zwiedzanie.  Świetnym miejscem na nocleg w Szczecinie jest hotelik Agape. Noclegi biznesowe i turystyczne. To pokoje gościnne, które spełnią wymagania nawet bardzo wymagających turystów.

Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz