Materiał Partnera

Niezbędnik początkującej krawcowej – co musi się w nim znaleźć?

Niezbędnik początkującej krawcowej – co musi się w nim znaleźć?

Żyjemy w świecie masowej produkcji, gdzie sklepy z ubraniami zapełnione są setkami takich samych egzemplarzy. Trudno w takich warunkach wyróżniać się swoją stylizacją. To także problem dla osób o mniej typowym kształcie sylwetki – nie sposób znaleźć ubrania pasujące idealnie. Ratunkiem w obu przypadkach są poprawki krawieckie. I nie musimy wcale udawać się z tym do krawcowej.

Indywidualny styl

Drobnych zmian w wyglądzie ubrania możemy dokonać same. Wystarczy do tego kilka narzędzi, zręczne ręce i zapał do pracy. Każda z nas potrafi przyszyć guzik, a to już pierwszy krok. Internet oferuje wiele filmików instruktażowych i rad, jak zabrać się samodzielnie do szycia. Jeszcze tylko zakupy w pasmanterii i możemy zaczynać.

Dzięki przeróbkom ubrań będziemy w stanie stworzyć własny niepowtarzalny styl, nawet jeśli bazujemy na ubraniach dostępnych w sklepach. Jest to przy tym sposób tani i mamy pełną kontrolę nad zmianami, a efekt na pewno da nam wiele satysfakcji – będzie przecież owocem naszej ciężkiej pracy.

Igły, nici i tasiemki

Najlepszym sposobem zebrania wszystkiego, co nam potrzebne, jest zamówienie narzędzi i materiałów w hurtowni pasmanteryjnej Tasiemka. Znajdziemy tam wysokiej jakości produkty, które sprawdzę się w warsztacie zarówno początkującej, jak i doświadczonej krawcowej-amatorki. Przyjrzyjmy się bliżej, co będzie nam potrzebne do pracy.

Po pierwsze, igły i szpilki. Bez nich nie zrobimy nic. W każdym domu zazwyczaj jest ich kilka, ale jeśli planujemy korzystać z nich często, dobrze jest zaopatrzyć się w zestaw igieł o różnej grubości i przeznaczeniu. Następnie potrzebne nam będą nici. Wyróżniamy tu kilka rodzajów – do większości ubrań wykorzystamy nici szwalnicze. Nici poliestrowe wykorzystamy do overlocka, czyli ściegu, którym łączyć, zabezpieczać lub ozdabiać wykończenia – popularne są tu nici Arena. Do jego wykonania potrzebna nam będzie maszyna do szycia. Możemy też kupić specjalne nici wykorzystywane do tego ściegu. Przydatne będą też nici do jeansu oraz nici do skóry – wykorzystamy je do wykonania poprawek na torebce lub kurtce.

To jednak dopiero początek. Kiedy mamy już igły i nici, potrzebujemy materiałów, które wykorzystamy do robienia poprawek  i zdobień. Artykuły pasmanteryjne to duża grupa produktów i wybór zależy wyłącznie od naszych preferencji. Ponadczasową i niezwykle elegancką ozdobą jest koronka. Do wyboru mamy syntetyczną, bawełnianą oraz gipiurę.

W roli elementów dekoracyjnych na ubraniach świetnie sprawdza się taśma ozdobna. Taśma cyrkoniowa blasku każdej sukience wieczorowej, a jeśli wolimy mniej standardowe rozwiązania, możemy wybrać taśmy w formie połączonych elementów – na przykład kwiatów. Możemy też samodzielnie wycinać ozdoby na ubrania, świetnie sprawdzi się tu filc. Pasmanteria oferuje szeroki wybór produktów – od gotowych aplikacji po kolorowe tasiemki i wstążki. Możliwości jest tak wiele, że każda z nas znajdzie coś, co będzie pasowało do jej stylu.

Opracowanie:
Poznań, Kopanina 54/56
tel. 696 862 094
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz