Materiał Partnera

Niezbędne wyposażenie osiedli mieszkaniowych

Niezbędne wyposażenie osiedli mieszkaniowych

W całej Polsce działa tysiące spółdzielni mieszkaniowych, a także niezależnych osiedli mieszkaniowych. Coraz więcej inwestycji jest związanych również z budową nowych budynków mieszkalnych – nowoczesnych bloków i apartamentowców. Na ich terenie – często strzeżonym – musi pojawić się niezbędna infrastruktura. Dowiedz się jaka i kto ją realizuje.

Różnorodne konstrukcje stalowe – od balustrad po wiaty śmietnikowe

Lekkie konstrukcje stalowe, niewymagające pozwolenia na budowę, to między innymi wiaty rowerowe, wiaty garażowe, wiaty śmietnikowe, trzepaki, suszarki na pranie, stojaki rowerowe, balustrady, płotki, bramy i ogrodzenia. To właśnie te elementy zalicza się do niezbędnego wyposażenia osiedli mieszkaniowych, które muszą znaleźć się w każdym planie zagospodarowania terenu. Tego typu projekty wykonuje PPHU Alu-Stal, które prowadzone jest przez Małgorzatę Szymczak w Wągrowcu.

Ważnym etapem działań takich podmiotów jest faza projektowa, która pozwala na dokładne określenie wyglądu danej konstrukcji – pod względem wielkości, koloru, struktury czy wykorzystanego materiału. Warto zatem przed podjęciem współpracy zapoznać się ze wcześniejszymi realizacjami danej firmy. Najlepsze z nich obsługują zarówno inwestorów budowlanych osiedli mieszkaniowych, zarządy spółdzielni, jak i klientów indywidualnych.

Nowoczesność w produkcji konstrukcji stalowych

Lekkie konstrukcje takie jak wiaty rowerowe, garażowe, śmietnikowe, a także płoty, balustrady balkonowe czy bramy muszą być nie tylko funkcjonalne, ale też atrakcyjne wizualnie. To dlatego najlepsze firmy producenckie i montażowe zawsze indywidualnie projektują konstrukcje, dla konkretnego klienta, aby uzyskać odpowiedni ich charakter. Deweloperzy i inwestorzy osiedli  mieszkaniowych – zwłaszcza tych strzeżonych – bacznie zwracają uwagę na każdy detal przy projekcie budowlanym, a także przy dokumentacji zagospodarowania terenu. Dzięki temu konstrukcje takie jak śmietniki, wiaty rowerowe czy balustrady są zamawiane w jednym, spójnym stylu wzorniczym czy architektonicznym. W ostatnich latach dominuje styl modernistyczny charakteryzujący się wysokim połyskiem jasnej bądź ciemnej stali. Warto wiedzieć, że najlepsze firmy realizujące tego typu zlecenia zawsze wykorzystują tylko najlepszej jakości materiały, takie jak: stal ocynkowana, stal malowana, stal kwasoodporna czy stal nierdzewna. Wiele konstrukcji, np. wiaty rowerowe czy śmietnikowe, jest również zbudowanych ze stali połączonej z drewnem. W balustradach schodowych i tarasowych stal łączy się zaś ze szkłem wysokiej jakości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz