Materiał Partnera

Niezbędne akcesoria każdego kierowcy – pamiętaj o nich, zwłaszcza kiedy idzie zima!

Niezbędne akcesoria każdego kierowcy – pamiętaj o nich, zwłaszcza kiedy idzie zima!

Każdy kierowca powinien pamiętać o tym, by w jego aucie nie zabrakło podstawowych akcesoriów przeznaczonych do czyszczenia i pielęgnacji. Często są one niezbędne do tego, by poprawić widoczność i jechać bezpiecznie. Takie akcesoria zwykle nie są zbyt kosztowne, a raz zakupione mogą służyć nam przez lata. Co musi się znaleźć w naszym samochodzie jeszcze zanim przyjdzie zima? Oto nasz poradnik dla kierowców.

Ściągaczka do wody

Ściągaczki są potrzebne zawsze wtedy, kiedy chcemy umyć okna naszego auta, ale przydadzą się również w momencie, kiedy szyby zaparują z powodu różnicy temperatur. Dzięki takiej ściągaczce szybko pozbędziemy się z szyb samochodu zarówno kropli wody, jak i powłoki wywołanej przez mgłę. Warto mieć ją zawsze przy sobie. Do wyboru mamy tradycyjne ściągaczki z gąbką, które przyciągają przede wszystkim korzystną ceną, a także ściągaczki do wody typu top dry, ze specjalnym elementem z elastycznego tworzywa sztucznego zamiast gąbki. Te drugi ściągaczki świetnie zapobiegają powstawaniu smug.

Skrobaczki – zimą niezbędne

Nie tylko w środku zimy, ale już podczas pojawienia się pierwszych przymrozków skrobaczki do szyb stają się dla kierowców wyjątkowo pożądanym towarem. Bez nich często naprawdę trudno pozbyć się warstwy lodu na szybach, która całkowicie uniemożliwia nam jazdę samochodem. Osoby, które zapomniały odpowiednio wcześnie wyposażyć się w skrobaczkę, często desperacko próbują pozbyć się lodu przy pomocy przypadkowych przedmiotów – na przykład karty płatniczej. Często jednak takie próby naprawdę źle się kończą. Dlatego żeby nieco ułatwić sobie zimowe poranki, naprawdę warto zawczasu zainwestować w porządną skrobaczkę do szyb. Tego rodzaju akcesoria znajdziemy w ofercie firmy MTRAUTO. Producent akcesoriów samochodowych, szczotek i skrobaczek. Do wyboru mamy skrobaczki w różnych rozmiarach i kształtach. Wybierzmy taką, która najbardziej nam odpowiada i bądźmy gotowi na pierwszą falę przymrozków.

Inne akcesoria

Ściągaczki do wody i skrobaczki do szyb to nie jedyne akcesoria niezbędne w każdym aucie. Bardzo przydatne są też szczotki do czyszczenia, którymi szybko możemy pozbyć się suchego brudu z tapicerki. Dostępne są szczotki do mycia i do zamiatania. Poza tym każdy kierowca powinien zawsze mieć przy sobie lejek, gąbkę i ścierkę – te proste akcesoria pozwolą nam poradzić sobie bez większego trudu w każdej sytuacji. Dlatego pamiętajmy, by taki komplet zawsze wozić w schowku lub w bagażniku.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz