Materiał Partnera

Niezbędne akcesoria dla niemowlaka

Niezbędne akcesoria dla niemowlaka

Przyjście na świat noworodka to wydarzenie, do którego należy odpowiednio się przygotować nie tylko psychicznie. Zanim maluch pojawi się w naszym domu, warto zawczasu zakupić wszystkie niezbędne akcesoria, które ułatwią codzienną opiekę nad dzieckiem oraz jego pielęgnację. Potrzebne będą przede wszystkim akcesoria do przewijania, do kąpieli oraz do karmienia.    

Wybierając akcesoria dla niemowląt, zwracajmy uwagę na ich jakość, sposób wykonania oraz na to, czy posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Równie ważne będą wygoda oraz poręczność ich używania.   

Przewijanie to podstawa

Przewijanie niemowlaka jest czynnością, którą wykonywać będziemy najczęściej, dlatego ważnym jest, aby starannie wybrać niezbędne do tego akcesoria. Podstawą będzie przewijak. Mata powinna być twarda i obłożona nieprzemakalną ceratą. Zwróćmy uwagę na takie, które z łatwością położymy zarówno na ramach łóżka, jak i na kanapie. Potrzebny będzie także puder, zasypka krem na odparzenia oraz chusteczki do przemywania pupy dziecka, nie powodujące podrażnień i nie wysuszające skóry. Miejscem, w którym zaopatrzymy się we wszelkie niezbędne akcesoria dla niemowlaka, w tym również w bieliznę niemowlęcą, łóżeczka, pościele, koce czy krzesełka do karmienia, jest sklep Smajk. Firma proponuje także swoim klientom usługę wykonania na zamówienie haftu komputerowego na bieliźnie, szatkach do chrztu i odzieży. Jest również producentem wysokiej jakości pościeli niemowlęcej.     

Po drugie kąpiel

Aby kąpiel stanowiła przyjemność zarówno dla nas, jak i dla naszego maluszka, zaopatrzmy się w niezbędne akcesoria dla niemowlaka: wanienkę, ręcznik z kapturkiem, kosmetyki oraz myjkę. Ważne, by wanienka była dopasowana do wzrostu dziecka. Myjka o ciekawym, bajkowym kształcie odwróci uwagę dziecka od mycia, jeśli nie lubi tej czynności, a ręcznik z kapturkiem umożliwi jednoczesne wycieranie głowy i ciała dziecka. Szukając z kolei żelu, płynu do kąpieli lub mydełka, zwracajmy uwagę, czy są one przeznaczone dla dzieci poniżej 3 lat.

Po trzecie karmienie

Wybierając akcesoria do karmienia niemowlaka, powinniśmy szczególnie uważać, gdyż dziecko będzie miało z nimi najbardziej bezpośredni kontakt. Możemy wybierać wśród butelek szklanych, plastikowych, silikonowych, samosterylizujących się, antykolkowych lub z czujnikiem ciepła. Proste butelki będą najłatwiejsze do umycia; w miarę jak dziecko będzie rosło, warto stopniowo wprowadzać butelki z plastikowymi rączkami. Szukając smoczków, najpierw wybierajmy te z niewielką dziurką. Warto także zaopatrzyć się w podgrzewacz do butelek. Ułatwi nocne karmienie i zaoszczędzi czas, potrzebny na podgrzanie pokarmu w zwykłej butelce.

Opracowanie:
Kościerzyna, Długa 29 lok. 32
tel. 604 941 022
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz