Materiał Partnera

Niezbędna waga

Niezbędna waga

Właściciele firm transportowych doskonale wiedzą jak istotnym czynnikiem w ich pracy jest kwestia wagi zestawu. Jest to bowiem kwestia nie tylko mająca wpływ na bezpieczeństwo samego transportu, ale również odnosząca się do norm nałożonych przez prawo drogowe. Ich przekroczenie może sporo kosztować. 

Wysokie kary za przekroczenie wagi

Kodeks drogowy dość precyzyjnie określa dopuszczalne wymiary oraz ciężar aut mogących poruszać się po drogach. Kwestia ta jest szczególnie istotna dla kierowców samochodów ciężarowych, przemierzających codziennie setki kilometrów z załadowaną towarem naczepą. Przekroczenie dopuszczalnych norm to nie tylko kwestia bezpieczeństwa samego transportu, ale również powód, z którego firma transportowa może mieć spore problemy finansowe. Doskonałym rozwiązaniem w tym zakresie są najazdowe wagi samochodowe, dzięki którym możliwe jest dość szybkie i sprawne dokonanie pomiaru pojazdu lub naczepy, dzięki czemu kierowca uniknie nieprzyjemności i wysokiego mandatu w trakcie kontroli Inspekcji Transportu Drogowego. Taryfikator przewiduje za takie przekroczenia bardzo wysokie kary, mogące jednorazowo dochodzić nawet do 10 tysięcy złotych. Jedną z firm specjalizujących się w sprzedaży tego typu produktów jest  Centrum Wag Kaniowski – przedsiębiorstwo zlokalizowane w Częstochowie.

Specjaliści od wag

Firma Centrum Wag Kaniowski oferuje bardzo szeroką paletę wag różnego rodzaju w tym wag samochodowych. Ponadto w ofercie firmy znajdują się również wagi przeznaczone dla przemysłu, medycyny, a także wagi sklepowe i domowe. Przedsiębiorstwo prowadzi sprzedaż wag kalkulujących, taśmociągowych, magazynujących, a także dystrybuuje zaawansowane systemy ważące. Firma sprzedaje także wagi hakowe, wagi cyfrowe, oraz jak wspomniano – wagi przeznaczone do sklepów. Oferowane przez Centrum Wag Kaniowski produkty odznaczają się wysoka jakością i atrakcyjną ceną. W przypadku kierowania firmą transportową, tego typu inwestycja stanowić będzie rozsądne zabezpieczenie przed ewentualnymi, często nieumyślnymi, przekroczeniami dopuszczalnych norm, co jak już wspomniano, może stać się przyczyną kłopotów finansowych firmy, a tym samym niezadowolenia klienta.
Opracowanie:
Częstochowa, Równoległa 68
tel. 502 274 909
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz