Materiał Partnera

Niezbędna pomoc radcy prawnego w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa

Niezbędna pomoc radcy prawnego w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa

Znajomość prawa gospodarczego jest w przypadku prowadzenia własnej działalności wręcz fundamentalna. Nierzadko jednak trudno jest przedsiębiorcy znaleźć czas na kształcenie się w tym zakresie, zwłaszcza że dziedzina ta jest niezwykle rozbudowana. Efektywne prowadzenie firmy na podstawie obowiązującego prawa jest jednak możliwe, dzięki stałej współpracy z kancelarią radców prawnych. W czym może ona pomóc przedsiębiorcy?

Zawsze na bieżąco

Wprowadzane zmiany w prawie gospodarczym mogą być dla wielu właścicieli firm mylące. Nieznajomość najnowszych przepisów wcale nie zwalnia jednak z obowiązku ich przestrzegania, dlatego wszelkie uchybienia w tym zakresie są karane przez odpowiednie instytucje. Przedsiębiorca musi więc dbać o to, by jego firma była prowadzona zgodnie z obowiązującym prawem gospodarczym, czego gwarancję daje stała obsługa prawna. Kancelaria radców prawnych Consulta to eksperci, którzy doradzają różnym firmom. Specjalista z dziedziny prawa gospodarczego dokładnie analizuje profil działalności klienta, dzięki czemu potrafi zasugerować optymalne, korzystne rozwiązania np. przy sporządzaniu i zawieraniu umów. Od ich poprawności zależy bowiem ustalenie warunków współpracy z kontrahentem, czy prawidłowe wykonanie zleconych usług. Radca prawny jest w stanie doradzić satysfakcjonujące obie strony zapisy w umowie, dzięki czemu firma będzie mogła szybko, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie współpracować z innymi podmiotami. Sprawdzi on również wprowadzone do umowy zapisy, znajdujące się poza właściwym dokumentem. Mają one najczęściej formę załączników, niekiedy bywają kluczowe w określaniu zakresu praw i obowiązków obu stron kontraktu. Sporządzanie tego typu dokumentów zgodnie z obowiązującymi przepisami jest bardzo istotne również pod kątem legalności prowadzonej działalności.

Firma w pełni legalna

Realizowanie poszczególnych projektów lub transakcji zawsze powinno odbywać się po uprzedniej konsultacji z radcą prawnym. Dzięki temu przedsiębiorca ma pewność, że jego działania będą całkowicie zgodne z prawem gospodarczym, a jego firma nie zostanie narażona na kary. Jeżeli podmiot gospodarczy ma zostać poddany restrukturyzacji, również należy skorzystać z usług wykwalifikowanego radcy prawnego. Przekształcenia spółek osobowych, prawa handlowego czy różnego rodzaju fundacji i stowarzyszeń to skomplikowane procesy, które muszą być realizowane na podstawie obowiązujących przepisów i norm. Niezwykle istotna jest optymalizacja formy prawnej pod kątem odpowiedzialności wspólników lub członków zarządu. Skuteczna restrukturyzacja może być zatem przeprowadzona jedynie w ścisłej współpracy z kancelarią radców prawnych. Pomoc specjalistów jest też nieoceniona, kiedy kontrahent nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Wszelkie czynności dotyczące zabezpieczenia i dochodzenia należności czy zastępstwa procesowego przed sądami, organami administracji i w egzekucji, również realizowane są przez najlepszych radców prawnych. Warto więc zaufać renomowanej kancelarii i zdecydować się na stałą obsługę prawną firm.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz