Materiał Partnera

Niezbędna pomoc księgowych w rozliczaniu dotacji, kredytów i nie tylko

Niezbędna pomoc księgowych w rozliczaniu dotacji, kredytów i nie tylko

W ramach kompleksowych usług księgowych dla przedsiębiorstw dobre biura rachunkowe są w stanie pomóc firmie w wielu kwestiach. Jedną z nich jest precyzyjne i rzetelne rozliczanie dotacji, które uzyskuje się z funduszy Unii Europejskiej. Niezwykle istotne jest także zadbanie o odpowiednie opłacanie wszelkich kosztów związanych z zaciągniętymi kredytami. Jak dokładnie i w czym jeszcze może pomóc biuro rachunkowe?

Dotacja właściwie rozliczona

Unijne dofinansowania dla przedsiębiorców to jedna z najpopularniejszych form dotacji, na które decydują się obecnie osoby prowadzące działalność. Wsparcie ze środków europejskich stanowi niekiedy ogromną pomoc dla firmy, dając jej szansę na harmonijny rozwój oraz ekspansję. Należy jednak pamiętać, że nieprawidłowo rozliczona dotacja unijna podlega zwrotowi, co może być sporym problemem dla przedsiębiorcy. Realizowanie projektu musi być odpowiednio rozliczone, co jest w stanie zrobić profesjonalne biuro rachunkowe, takie jak np. Balance Partner Sp. z o.o. – doświadczeni specjaliści zajmą się odpowiednim wypełnieniem wniosku. Najczęściej zawiera on błędy dotyczące zakupu towarów i usług – muszą być one zgodne z wymogami i procedurami określanymi przez Unię Europejską. Rozliczanie unijnej dotacji może być dla przedsiębiorcy bardzo problematyczne, bowiem dokumenty księgowane muszą być z wykorzystaniem odpowiednich kodów księgowych lub w sposób wyodrębniony, co stanowi dodatkową komplikację. Z tego względu warto powierzyć rozliczanie dotacji unijnych wykwalifikowanym księgowym z dobrego biura rachunkowego – czym jeszcze mogą się oni zająć?

Brak problemów z kredytem

Zaciągnięcie pożyczki na rozwój działalności to dla większości firm kwestia powszechna – pozyskanie sporych środków daje możliwość rozwinięcia firmy, a ich regularne spłacanie w mniejszych kwotach jest wygodne i nie obciąża budżetu przedsiębiorstwa w dużym stopniu. Warto jednak przed wyborem kredytu skonsultować jego podjęcie z księgowymi z dobrego biura rachunkowego. Specjaliści doradzą, która opcja będzie najkorzystniejsza dla bezpiecznego rozwoju firmy oraz zajmą się kompleksową obsługą kredytu. Oznacza to jego dokładne i terminowe rozliczanie, dzięki czemu przedsiębiorstwo nie będzie miało w przyszłości problemów z uzyskaniem kolejnych pożyczek. Biuro rachunkowe zajmie się także podstawowymi kwestiami niezbędnymi przy prowadzeniu własnej działalności – prowadzeniem ksiąg rachunkowych lub książek przychodowo-rozchodowych. To spore udogodnienie dla przedsiębiorcy, który może skupić się wyłącznie na realizowaniu działań prowadzących do zwiększenia obrotów jego firmy i pozyskania nowych partnerów biznesowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz