Artykuł sponsorowany

Nietypowe wycieczki do odległych krajów

Nietypowe wycieczki do odległych krajów

Biura podróży organizują dla swoich klientów wiele wycieczek, jednak coraz częściej poszukiwane są nietypowe eskapady wiążące się nierzadko z koniecznością przemierzenia nawet kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Popularne są więc zorganizowane wyjazdy do odległych Chin, Japonii, Australii czy Mongolii. Gdzie dokładnie można jeszcze polecieć i czy warto interesować się takimi wycieczkami?

Interesująca Azja

Opuszczenie kontynentu w celu poznania innych kultur to coraz częściej wybierany wariant w biurach podróży. Nadal jednak niewiele z nich oferuje wycieczki do odległych azjatyckich państw, co utrudnia możliwość udania się do nich spragnionym wrażeń obieżyświatom. Biuro Podróży CT Poland w swojej ofercie posiada wyprawy do wielu egzotycznych krajów znajdujących się właśnie m.in. w Azji – jednym z nich jest Mongolia. W cenie wycieczki znajdują się nie tylko przeloty do ojczyzny Czyngis-chana, ale też przejazdy autokarami, zakwaterowanie w stolicy, wiele atrakcji i przede wszystkim kompleksowa opieka polskiego przewodnika na całej trasie podróży. Każdy z turystów jest też dodatkowo ubezpieczony, dzięki czemu nie musi obawiać się o swoje zdrowie nawet w przypadku pobytu w obcym kraju.

Z kolei spragnionym wyjątkowych widoków polecić można wycieczkę krajobrazową do Chin. Niepowtarzalny klimat, niezwykłe parki, obiekty, rzeźby, a także malownicze masywy górskie to atrakcje, które na długo zapadają w pamięć. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również kuchnia azjatycka, w tym szczególnie ta pochodząca z Japonii. Warto więc odwiedzić ten kraj i zasmakować lokalnych przysmaków, takich jak np. placki okonomiyaki czy wołowina z regionu Hida – takie atrakcje również gwarantują najlepsze biura podróży podczas organizowanych przez siebie wycieczek.

Odległe kraje na wyciągnięcie ręki

Nie tylko Azja staje się coraz popularniejszym kontynentem przyciągającym rzesze turystów. Ciekawym kierunkiem jest też Afryka – fotograficzne safari w rozległych i niepowtarzalnych parkach Namibii czy Botswany to niezapomniane wrażenia dla turystów spragnionych wyjątkowych emocji. Oferowane przez renomowane biura podróży wycieczki obejmują też niezbędną w takim wypadku wizę – pośrednictwo wizowe powinno być wliczone w cenę podróży. Afryka przyciąga też swoją naturalnością i możliwością obcowania z innymi kulturami, których przedstawicielem jest na przykład plemię Himba, którego wioskę warto odwiedzić podczas pobytu w afrykańskich krajach.

Kolejnym kontynentem godnym uwagi jest Ameryka Południowa. Znajdujące się na jej obszarze Argentyna czy Brazylia to kierunki obierane przez turystów chcących poznać gorący klimat i beztroską zabawę, z której słyną plaże w Rio de Janeiro i ulice Buenos Aires. Renomowane biura podróży organizują też dla swoich klientów wycieczki do Australii i leżącej niedaleko niej Nowej Zelandii. Autorski program zwiedzania obejmuje niezwykłe atrakcje krajobrazowe oraz możliwość zobaczenia zwierząt będących symbolem tych krajów: kangura i kiwi. Warto więc zdecydować się na nietypową wycieczkę do odległego państwa – wiąże się ona z wieloma atrakcjami, poznawaniem odmiennej kultury, tradycji, zwyczajów i podziwianiem wyjątkowych elementów przyrody czy architektury.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz