Materiał Partnera

Nietypowe tabliczki informacyjne

Nietypowe tabliczki informacyjne

W przypadku poszczególnych urządzeń, maszyn czy stanowisk pracy należy zadbać o właściwe oznaczenie konkretnych elementów mogących mieć wpływ na zdrowie lub życie operatora. Specjalne tabliczki umieszcza się również po to, by użytkownik wiedział, w jaki sposób powinien korzystać ze sprzętu. Nietypowe wersje używane są do ostrzegania czy informowania i można je zastosować w różnych sytuacjach – jakich dokładnie?

Trudny dostęp

Niekiedy tabliczka informacyjna czy ostrzegawcza musi być umieszczona w miejscu, do którego dostęp jest znacząco utrudniony. Wynikać to może m.in. z konstrukcji konkretnego urządzenia czy maszyny, ale też poszczególnych parametrów, które eliminują możliwość mechanicznej ingerencji człowieka. W takim wypadku doskonałym rozwiązaniem są tabliczki samoprzylepne, które wykonuje na indywidualne zamówienie firma Metalchem. Tego typu produkty charakteryzuje specjalna folia znajdująca się pod spodem tabliczki, po której oderwaniu można ją na stałe przymontować do konkretnego urządzenia. Tabliczki samoprzylepne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie można użyć śrub czy innych typów mocowań. Renomowani producenci wykonują je ze stali nierdzewnej lub aluminium, dzięki czemu są wytrzymałe i doskonale radzą sobie nawet w trudnych, wymagających środowiskach pracy. Stosuje się je m.in. na zaworach nadciśnieniowych, które powinny być we właściwy sposób oznaczone. Modele samoprzylepne nie są jednak jedynym rodzajem nietypowych tabliczek informacyjnych – jakie jeszcze produkty znajdują się w ofercie firm zajmujących się ich wykonywaniem?

Doskonała widoczność

W niektórych warunkach dostrzeżenie tabliczki może być znacząco utrudnione ze względu na spore zaciemnienie. W takich sytuacjach świetnie sprawdzają się tabliczki fluorescencyjne. Dzięki swoim właściwościom stosuje się je zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach zakładów produkcyjnych czy innego typu pomieszczeń. Pokrycie ich specjalnym lakierem fluorescencyjnym zapewnia doskonałą widoczność tabliczek nawet wtedy, gdy oświetlenie w danym miejscu jest słabe, a ciemność utrudnia odnalezienie najważniejszych informacji. Ich przekazanie w sposób jasny i zrozumiały możliwe jest również za pomocą tabliczek ostrzegawczych. Zamieszcza się na nich nie tylko poszczególne nakazy postępowania z konkretnym urządzeniem lub maszyną, ale także charakterystyczne znaki. Podobnie jak poprzednie wersje, tabliczki te są wykonywane na materiałach wysokiej jakości – w tym wypadku jest to specjalnie przystosowana blacha, która zapewnia odpowiednią wytrzymałość i odporność na trudne warunki atmosferyczne, dzięki czemu – podobnie jak modele fluorescencyjne – można je zamieścić wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz