Materiał Partnera

Nietypowe produkty z blachy nadające charakter wnętrzom

Nietypowe produkty z blachy nadające charakter wnętrzom
Choć blacha to materiał najczęściej wykorzystywany w budownictwie i przemyśle, to jednak można z niego stworzyć również wyroby doskonale sprawdzające się jako nietuzinkowe wyposażenie wnętrz. Elementy blaszane tego typu są poddawane specjalistycznej obróbce, co daje możliwość przygotowania ich w różnych kształtach i uzyskania dekoracyjnych wzorów. Co zatem dokładnie proponują zakłady zajmujące się produkcją blaszanych wyrobów?

Blaszana doniczka

Wykorzystanie blachy do stworzenia elementów wyposażenia wnętrz jest korzystne z wielu względów. To możliwość uzyskania przede wszystkim wyrobów o niezwykłym charakterze, które są nietuzinkowe pod względem wizualnym. Należy jednak podkreślić ich doskonałą wytrzymałość – są odporne na trudne warunki czy uszkodzenia mechaniczne, dlatego świetnie sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i np. w ogrodzie. Z blachy renomowane zakłady zajmujące się jej obróbką mogą przygotować m.in. dekoracyjne doniczki.

Technologia malowania proszkowego daje możliwość wykonania takich doniczek w różnych wariantach kolorystycznych, a dekoracyjne wzory czynią je wyjątkowymi. Podobnie wyglądają blaszane podstawki na książki, które są nie tylko nietuzinkowym elementem wyposażenia wnętrz, ale też funkcjonalnym gadżetem ułatwiającym przechowywanie literatury. Takie wyroby z blachy tworzone są przez firmę PiShape, która dysponuje wieloma możliwościami precyzyjnej obróbki metalowych elementów. Jakie jeszcze z nich są przeznaczone do wnętrz domów i mieszkań?

Funkcjonalne, wyjątkowe gadżety do pomieszczeń

Wieszanie ubrań to jedna z czynności, która wymaga zastosowania praktycznych rozwiązań. Mogą być one jednak również wzbogacone o nietypowy wygląd – wieszak blaszany przygotowany przez renomowanego producenta wyrobów metalowych będzie doskonałym sposobem na ożywienie przedpokoju w domu czy mieszkaniu. Co ciekawe, z blachy powstają również w pełni funkcjonalne zegarki. Różne ich kolory dają możliwość dopasowania takich wyrobów do konkretnej aranżacji panującej we wnętrzu.

Sporym zainteresowaniem szczególnie w lokalach gastronomicznych cieszą się też serwetniki z blachy. Dzięki swojej odporności na uszkodzenia mechaniczne nie tracą doskonałego wyglądu nawet przy intensywnej eksploatacji, co jest ich niewątpliwym atutem. Mogą być także przygotowane zgodnie z projektem zaproponowanym przez klienta. Dzięki temu tworzone są indywidualne wyroby zgodne z charakterem i stylistyką panującą np. w konkretnej restauracji. Należy jednak pamiętać, że tak precyzyjną obróbkę blachy przeprowadzą jedynie odpowiednio przygotowane zakłady zajmujące się tworzeniem wyrobów metalowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz