Artykuł sponsorowany

Niepowtarzalny design architektury miejskiej dzięki technologii perforowanej

Niepowtarzalny design architektury miejskiej dzięki technologii perforowanej

Perforowane blachy, które tworzone są w złożonych procesach metaloplastyki i obróbki metali – między innymi skrawanie CNC – pozwalają dzisiaj na tworzenie wyjątkowych, architektonicznych wyrobów, które znacznie odmieniają urbanistyczną estetykę miast. Nowoczesność, łączona z awangardą oraz tradycjonalizmem, potrafi zaskoczyć niejednego. Perforowane blachy świetnie nadają się bowiem między innymi na fasady, panele słoneczne, balustrady, elewacje, ogrodzenia, czy sufity – funkcjonalność i ciekawy efekt wizualny, gwarantowane!

Światowy lider w projektowaniu – blachy perforowane i siatki cięto-ciągnione

W dzisiejszej architekturze wnętrz, a także w dziedzinach urbanistyki i zagospodarowania przestrzeni miejskiej, coraz bardziej docenia się dwa materiały: blachy perforowane i siatki cięto-ciągnione. Jedną z pierwszych firm, które zajęły się produkcją designerskich produktów właśnie, z tych materiałów w określonych technikach, jest globalna marka RMIG Sp. z o.o. Obecnie obsługuje ona różnego rodzaju hurtownie, które przekazują wytworzone wyroby do różnych dystrybutorów, a także inwestorów złożonych projektów, związanych z wykończeniami budynków. Olbrzymią zaletą firmy RMIG, jest to, iż współpracuje ona ze swoimi klientami w ramach realizacji dużych zleceń architektonicznych, oferując szeroką gammę rozwiązań. Mogą nimi być konstrukcje nadające się na fasady, elewacje, ogrodzenia, czy systemy osłonowe, a także na panele słoneczne, czy balustrady. Siatka cięto-ciągniona, a także blachy perforowane, to obecnie materiały, tak samo pożądane jak szkło konstrukcyjne – istotne jest przy tym to, iż świetnie się z nim łączą, tworząc obiekty, które później trafiają na okładki najbardziej znanych magazynów architektonicznych, budowlanych, czy też wnętrzarskich. Marka RMIG, jest w branży uznawana za prawdziwego hegemona!

Zalety blach perforowanych i siatek cięto-ciągnionych

Blachy perforowane, jak i siatki cięto-ciągnione wyróżniają się swoimi wysokimi parametrami technicznymi – są one nie tylko bardzo plastyczne i łatwo poddawane procesom obróbki materiałowej, ale także niesamowicie trwałe. Procesy produkcyjne, a także montażowe, zalicza się również do bardzo tanich – tworzenie konstrukcji z tychże materiałów opiera się o technologię prefabrykacyjną. Tak niezwykłe właściwości blachy perforowane i siatki cięto-ciągnione, powodują, że obecnie można je coraz częściej zobaczyć w przestrzeni urbanistycznej. Mowa o designerskich ławkach parkowych, instalacjach miejskich – nowoczesne rzeźby – czy nawet fasadach budynków – komercyjnych, a także kulturalnych. Prawdziwą rewolucją, jest możliwość tworzenia z blachy perforowanej różnego rodzaju wielkich grafik i wzorów. Odpowiednie ułożenie otworów, pozwala na stworzenie na dużych fasadach obrazów przedstawiających naturę, czy zastosowania bardzo odmiennych motywów wzorniczych – od tych florystycznych, po charakterystycznych np. dla stylu art deco.

Jeśli chcesz poznać piękno budynków z elewacjami z perforowanymi obrazami, zwróć się ku katalogom RMIG City Emotion – znajdziesz tam między innymi niepowtarzalne Gimnazjum Lyngdal, czy też Politechnika MSCP Chalmers.

Opracowanie:
Poznań, Pokrzywno 4a
tel. 61 886 32 70
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz