Artykuł sponsorowany

Niekwestionowane zalety ocieplenia domu pianką poliuretanową – postawa na izolację natryskową wykonywaną przez firmę Ł.K. Termo-Bud!

Niekwestionowane zalety ocieplenia domu pianką poliuretanową – postawa na izolację natryskową wykonywaną przez firmę Ł.K. Termo-Bud!

Generalny remont lub budowa domu zawsze wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji dotyczącej sposobu ocieplenia. Jak wiadomo, jest to niezwykle istotne ze względu na ponoszone w późniejszym czasie koszty eksploatacyjne domu. Jeżeli ciepło będzie „uciekać” z wnętrza, właściciele budynku wydadzą w okresie jesienno-zimowym znacznie więcej na ogrzewanie. Jednym z najlepszych rozwiązań pianka poliuretanowa, która posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne.

Właściwości termoizolacyjne, akustyczne i wytrzymałościowe pianki poliuretanowej

Idealną alternatywą dla styropianu czy wełny mineralnej jest zdecydowanie się na nałożenie metodą natryskową pianki poliuretanowej, która jest materiałem solidnym, wytrzymałym  trwałym, niepalnym i nie wywołującym alergii. Brak mostków termicznych znacząco poprawia parametry termoizolacyjne pianki. Dodatkowo, jej aplikacja jest bardzo prosta, nawet w przypadku najbardziej skomplikowanych konstrukcji dachowych czy brył budynku. Sprawdza się nie tylko w przypadku ścian, ale także poddaszy. Co więcej, zamkniętokomórkowa pianka poliuretanowa jest w pełni hydroizolacyjna, przy zachowaniu paroprzepuszczalności. Powoduje to, że w pomieszczeniach nią ocieplonych nie ma mowy o rozwoju pleśni czy wilgoci.

Kolejnym atutem, przemawiającym na zdecydowanie się ocieplenia pianą PUR domu jest posiadanie przez nią właściwości dźwiękoszczelnych i wygłuszających. Już przy zastosowaniu warstwy 10 cm eliminowany jest dźwięk rzędu 55 decybeli. Podczas jej aplikacji dochodzi do niemal 120-krotnego rozrostu piany, co pozwala wypełnić wszystkie szczeliny i trudno dostępne miejsca tworząc jednolitą, bezspoinową powłokę. Dużą zaletą pianki poliuretanowej jest fakt, iż ma ona bardzo niską masę, więc nie obciąża znacząco konstrukcji dachowej i silnie przylega do podłoża. Utrzymuje latem przyjemny chłód w pomieszczeniach, a zimą skutecznie zapobiega uciekaniu ciepła na zewnątrz. Ponadto, jest bezwonna, niepalna i odporna na różnego rodzaju szkodniki.

Jak w praktyce wygląda nakładanie pianki poliuretanowej?

Pierwszą najważniejszą informacją, dla osób, które rozważają zdecydowanie się na piankę poliuretanową jest fakt, iż jej aplikacja jest bardzo szybka i może być wykonana w nieporównywalnie krótszym czasie, niż w rządu ocieplenia wełną mineralną czy styropianem. Cały proces odbywa się natryskowo przy użyciu specjalnych pistoletów, umożliwiających dotrzeć w każdy zakamarek budynku. Przed przystąpieniem do prac kluczową rolę odgrywa zabezpieczenie specjalistyczną folią stolarki okiennej i drzwiowej, aby uniknąć zabrudzeń, które trudno jest usunąć. Przed rozpoczęciem prac, fachowcy ze sprawdzonej i doświadczonej firmy Ł.K. Termo-Bud z Elbląga, której właścicielem jest Łukasz Kadamus dokładnie oczyszczają powierzchnię i aplikują piankę na suche podłoże – beton czy też drewno. Nakładanie pianki poliuretanowej nie ma zbyt wielu ograniczeń i może być wykonywanie zarówno przez rozprowadzaniem np. instalacji elektrycznej lub po jej wykonaniu. Pianka PUR jest świetna inwestycja na długie lata, dzięki czemu Twój dom będzie bardzo oszczędny w stosunku do ilości traconego ciepła.

Opracowanie:
Elbląg, Sienkiewicza 7 lok. 8
tel. 791 046 562
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz