Materiał Partnera

Nie wiesz, gdzie zjeść na wyjeździe? Nie musisz się już o to martwić!

Nie wiesz, gdzie zjeść na wyjeździe? Nie musisz się już o to martwić!

Gdy spontanicznie postanawiasz zjeść coś na mieście, mimo starań, aby spróbować nowych smaków, zawsze lądujesz w tych samych miejscach. Powód? Chcesz zjeść szybko i mieć gwarancję, że smacznie. Inaczej jest w sytuacji, gdy lądujesz w nieznanym miejscu, w którym brakuje Ci bezpiecznego pewniaka. Co zrobić, gdy musisz zatroszczyć się o wyżywienie na wyjeździe? Przekonaj się!

Wyżywienie hotelowe

Pierwszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest zorganizowanie noclegu z zapewnionymi posiłkami. Niezależnie od tego, czy korzystasz z organizatora wycieczek, wynajmiesz kwaterę albo zarezerwujesz hotel – upewnij się, czy jest możliwość wykupienia posiłków. Informacja o wyżywieniu jest widoczna w wybranym pakiecie. Co oznaczają poszczególne skróty w hotelowych standardach?

  • BB – śniadania
  • HB – śniadania i obiadokolacje
  • FB – śniadania, obiady i kolacje
  • AI – all inclusive, czyli pełne wyżywienie, przekąski i napoje w cenie

Dobierz odpowiednie wyżywienie w zależności od Twoich potrzeb i charakteru wyjazdu.

Zaletami takiego rozwiązania jest zaoszczędzony czas. Nie musisz poszukiwać lokali z jedzeniem oraz tracić go na dojazd i oczekiwanie na jedzenie. Bez wychodzenia z budynku zjesz zarówno szybkie śniadanie, jak i pożywny obiad. Dzięki temu możesz skupić się na rozrywce lub obowiązkach służbowych.

Tania i najlepsza restauracja na już? Da się!

Jeżeli jesteś na jednodniowym wyjeździe lub jeśli jesteś zdany na jedzenie poza miejscem zakwaterowania,  potrzebujesz konkretnej podpowiedzi. Najczęściej zależy nam na tym, aby zjeść tanio i zasmakować jak najlepszej potrawy. Dodatkowo zależy nam na czasie, nie chcemy bowiem tracić czasu, który możemy poświęcić na zwiedzanie albo gdy spieszymy się na spotkanie biznesowe. Pogodzenie wszystkich kryteriów może być trudne, szczególnie w obcym mieście. Są jednak na to sposoby.

O ile Twój wyjazd nie jest spontaniczny, możesz wcześniej przygotować się. Poszukaj w Internecie, jakie restauracje znajdują się w miejscu docelowym i poczytaj o każdym z nich. Posłużą do tego fora, portale gastronomiczne i rankingi. Dowiedz się, która restauracja jest szczególnie polecana, ulubiona przez turystów i mieszkańców. Wejdź na stronę restauracji, zapoznaj się z menu i sprawdź, czy znajdziesz tam coś dla siebie. Możesz też znaleźć fanpage restauracji, aby dowiedzieć się o specjalnych promocjach i okazjonalnych potrawach. Koniecznie sprawdź adres i zaplanuj dojazd. To opcja idealna dla prawdziwych smakoszy. Nawet wyjazd służbowy może być okazją do spróbowania nowych smaków.

Jeżeli jednak nie miałeś takiej możliwości i musisz wybrać lokal na już, zadziałaj szybko. Do znalezienia restauracji posłuży portal z wyszukiwarką firm. Taka baza lokali umożliwia wyszukiwanie lokalne, dzięki czemu bez problemu poznasz miejsca, w których możesz zjeść w wybranym mieście. Najprościej będzie wówczas znaleźć miejsce najbliższe Twojej lokalizacji. Pamiętaj, żeby wcześnie sprawdzić godziny otwarcia i menu – poświęć 5 minut, a nie zawiedziesz się na miejscu i unikniesz zmiany miejsca.

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz