Artykuł sponsorowany

Nie bój się borowania – nowoczesna stomatologia nie boli!

Nie bój się borowania – nowoczesna stomatologia nie boli!

Dzisiejsze usługi stomatologiczne szeroko wyspecjalizowanych gabinetów dentystycznych często uwzględniają stomatologię zachowawczą, endodoncję, protetykę, implantologię oraz dentystykę estetyczną. Warto wiedzieć, że nie każdy dentysta posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zabiegów z tak rozległych dziedzin medycznych. Wymaga to m.in. posiadania nowoczesnego sprzętu. To on między innymi pozwolił na wdrożenie nowych technik borowania.

Czym jest borowanie?

Borowanie to od lat wykorzystywana metoda w gabinetowej walce z próchnicą. Pomimo iż od lat utarło się, iż jest to zabieg bolesny, wcale nie musi on taki być. Najlepsze gabinety dentystyczne wykorzystują między innymi bardzo silne środki znieczulające, a także bardzo nowoczesne sprzęty wyposażone w szybkoobrotowe wiertła. Dzisiaj ich moc przekracza 400 tysięcy obrotów na minutę, co pozwala na usunięcie zaatakowanych tkanek zęba w bardzo błyskawiczny oraz precyzyjny sposób. Stomatolog wykonujący borowanie zawsze dobiera rodzaj wiertła, a także jego wielkość do struktury zęba pacjenta. To również sprzyja w walce z próchnicą, a także w szybkości przeprowadzania zabiegu, który dzisiaj nie jest już taki straszny jak kiedyś. Warto jednak zawsze współpracować z takim gabinetem stomatologicznym jest ten prowadzony przez lek. stomatologów Jolantę Łuszczak i Stanisława Łuszczaka (Ożarów Mazowiecki). Dzięki szerokiej specjalizacji obejmującej implantologię, endodoncję, stomatologię zachowawczą i estetyczną, a także profilaktykę zdrowotną są oni w stanie zapewnić wysoki komfort pacjenta. Zawsze jest on bowiem informowany, w jaki sposób będzie przebiegał dany zabieg.

Co po borowaniu? – wysokoestetyczne wypełnienia

Nowoczesność stomatologii zachowawczej opiera się nie tylko na szybkich i bezbolesnych zabiegach, ale również na wysokiej estetyce wypełnień po usunięciu tkanek zaatakowanych próchnicą. Dzisiaj wykorzystuje się bowiem świetnie harmonizujące się ze strukturą zęba plomby. Wielu klientów decyduje się na wysokoestetyczne wypełnienia kompozytowe bądź porcelanowe on-lay lub in-lay, które nie są już takie drogie – koszt do trzystu złotych – a zapewniają wygląd niemalże identyczny z naturalnymi zębami. W ten sposób odbudowane mogą być naprawdę bardzo rozległe ubytki zębowe. W przypadku znacznie uszkodzonych próchnicą zębów, wymagających często leczenia kanałowego, niestety wielokrotnie należy założyć tak zwane koronki. Jeśli jednak chcemy uniknąć poważnych chorób zębów i przyzębia, pamiętajmy o kontrolach jamy ustnej przynajmniej raz na pół roku. Poleca się również wykonywać takie zabiegi profilaktyki dentystycznej jak scaling, piaskowanie, fluoryzację, lakierowanie oraz polerowanie zębów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz