Materiał Partnera

Nawilżacze powietrza – dlaczego warto je stosować?

Nawilżacze powietrza – dlaczego warto je stosować?

W okresie jesienno-zimowym, gdy obowiązuje sezon grzewczy, utrzymanie właściwych parametrów powietrza w pomieszczeniach jest niełatwym zadaniem. Tradycyjne metody ogrzewania przyczyniają się do wysuszania powietrza, a to przekłada się zarówno na komfort przebywania w danym pomieszczeniu, jak i na nasze zdrowie. Jak zadbać o właściwy poziom nawilżenia pomieszczeń? Warto zdecydować się na zakup profesjonalnych nawilżaczy powietrza.

Nawilżone powietrze to zdrowe powietrze

Optymalny poziom wilgotności powietrza powinien utrzymywać się na poziomie 40-60%. Jeśli wartość ta spada, nasz komfort przybywania w danym pomieszczeniu znacząco się obniża. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniu o niedostatecznie nawilżonym powietrzu może być przyczyną częstych bólów głowy, a także problemów z zatokami. Wysuszona śluzówka nosa i gardła, elektryzujące się włosy oraz sucha i szorstka skóra to kolejne skutki przebywania w pomieszczeniach ze zbyt suchym powietrzem.

Niedostatecznie nawilżone powietrze jest szczególnie niebezpieczne dla alergików, ponieważ w takich warunkach kurz wiruje w suchym powietrzu, przez co wdychamy go w większych ilościach.

W dobrze nawilżonych pomieszczeniach mamy duże lepsze samopoczucie, a także poprawia się jakość naszego snu.

Zalety nawilżaczy powietrza

Stosowanie nawilżaczy powietrza jest bardzo ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy panuje sezon grzewczy. Podstawową zaletą profesjonalnych nawilżaczy jest to, że skutecznie oczyszczają one powietrze z krążących w nim bakterii, wirusów, roztoczy i kurzu. To wszystko sprawia, że oddychanie w pomieszczeniach o oczyszczonym i odpowiednio nawilżonym powietrzu jest dużo łatwiejsze. Zimą, ze względu na panujące niskie temperatury, ograniczamy wietrzenie pomieszczeń, a to w połączeniu z ogrzewaniem mocno przekłada się na obniżenie wilgotności. Nawilżacze powietrza niwelują ten problem, zapewniając swobodne oddychanie, a także zwiększony komfort snu. Regularne stosowanie nawilżaczy powietrza w okresie jesienno-zimowym łagodzi objawy kataru i kaszlu, a także znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji. Wiele nowoczesnych modeli nawilżaczy wyposażonych jest w dodatkową funkcję aromaterapii czy jonizacji powietrza. Rozwiązania te wpływają na komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Zakup odpowiedniego nawilżacza powietrza może okazać się najlepszą inwestycją w nasz komfort i zdrowie. Profesjonalny sprzęt tego typu możesz znaleźć w firmie Tech-Med, która prowadzi sprzedaż wysyłkową.

Nawilżanie powietrza – rób to z głową

O odpowiednie nawilżenie powietrza w naszym domu powinniśmy dbać przez cały rok. Musimy pamiętać, że w okresie jesienno-zimowym stosowanie nawilżacza nie zwalnia nas całkowicie z konieczności wietrzenia pomieszczeń – powinniśmy robić to regularnie, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem.

Opracowanie:
Warszawa, Chmielna 98
tel. 22 654 64 93
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz