Materiał Partnera

Nawierzchnia hybrydowa – podstawowe informacje

Nawierzchnia hybrydowa – podstawowe informacje

W piłkę nożną można grać niemal na każdej nawierzchni. Jednak nie na każdym boisku będzie grać się tak samo dobrze – a już na pewno nie na takim, na którym odrywają się kawałki darni. Nawierzchnia ma ogromne znaczenie dla piłkarzy, ponieważ rozgrywka może potoczyć się zupełnie inaczej na perfekcyjnie przygotowanym polu. Jeżeli chcemy stworzyć znakomite warunki gry, powinniśmy się zastanowić nad nawierzchnią hybrydową. Czym ona jest?

 Nawierzchnia hybrydowa jest połączeniem tkanej maty z trawy syntetycznej z murawą naturalną. Tkana mata wzmacnia bowiem murawę naturalną. Połączenie obu typów nawierzchni, zapewnia najlepsze możliwe warunki gry, a jednocześnie jest niezwykle odporne na trudne warunki, jakie na nim występują.

Gdzie można zastosować taką nawierzchnię? Nie tylko na boiskach piłkarskich, ale również na kortach tenisowych ścieżkach dydaktycznych, ciągach pieszych czy na placach zabaw. Jeżeli nie chcemy kłaść takiej nawierzchni na całym boisku, możemy wzmocnić jedynie najbardziej eksploatowane części. Dzięki temu poprawimy wytrzymałość szczególnie wymagającego terenu (takiego jak pole karne na boisku czy miejsce pod huśtawką na placu zabaw).

 Zalety nawierzchni hybrydowej

Jakie są zalety nawierzchni hybrydowej? To nie tylko większa wytrzymałość nawierzchni, ale również:

 • Łatwość w utrzymaniu,
 • Mniejsze zużywanie płyty boiska,
 • Odporność na trudne warunki pogodowe,
 • Zwiększona wytrzymałość pozwalająca na kilkugodzinną grę bez uszkodzenia nawierzchni boiska,
 • Zabezpieczenie najbardziej eksploatowanych miejsc,
 • Zabezpieczenie systemu korzeniowego. Dodatkowa warstwa chroni korzenie naturalnej murawy tak samo przed upałem, jak i przed mrozem,
 • Zabezpieczenie przed zniszczeniem nawierzchni hybrydowej przez zabezpieczenie jej trawą naturalną,
 • Zapewnienie szybkiej absorpcji wody przez nawierzchnię,
 • Niewysokie nakłady finansowe w porównaniu z ciągłą pracą nad trawą naturalną,
 • Możliwość szybkiego przygotowania podłoża – boisko może być gotowe do gry w ciągu kilku dni,
 • Możliwość perfekcyjnego przygotowania się do gry przez zawodników.

 Gdzie zaopatrzyć się w nawierzchnię hybrydową?

Chcąc zainwestować w nawierzchnię hybrydową, należy odszukać instalatora używającego najlepszej maty . Tkaną matę produkuje firma Dywilan, posiadająca 130-letnią tradycję tkacką. Doświadczone, profesjonalne firmy zapewniają wysokiej jakości, tkaną sztuczną trawę, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Używane materiały spełniają europejskie i światowe wymogi, a dzięki nieustannym badaniom i ciągłym ulepszeniom produktu, mamy dostęp do najlepszej światowej technologii.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz