Artykuł sponsorowany

Nawadnianie kropelkowe – oszczędność czasu oraz wody

Nawadnianie kropelkowe – oszczędność czasu oraz wody

Szukasz efektywnego systemu dostarczania wody swoim ogrodowym roślinom? Jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji jest instalacja nawadniania kroplowego, którą można zoptymalizować i dopasować do rodzaju roślin oraz ich potrzeb. Gwarantuje również dużą oszczędność czasu oraz wody. Warto wiedzieć, na czym polega ten system oraz jak wygląda jego montaż.

Nawadnianie kropelkowe – instalacja

System ten nie jest skomplikowany. Transport wody odbywa się za pomocą taśmy lub linii kroplującej. Na nich umieszczone są kroplowniki, czyli, innymi słowy emitery. To otwory, które powoli dostarczają wodę do roślin. Podstawą takiego systemu jest rura zasilająca – łączy się z kroplownikami i mikrozraszaczami. Powinien on także być podłączony do filtra, ponieważ woda nie powinna być zanieczyszczona w żaden sposób.

Oczywiście samą instalację warto zlecić profesjonalnej firmie, która ma doświadczenie w tego typu rozwiązaniach. W województwie wielkopolskim polecaną firmą jest Ogrody Walkowiak Patryk Walkowiak. Każdy swój projekt dostosowuje ona do indywidualnych preferencji klienta.

Zastosowań nawadniania kropelkowego jest sporo – nadaje się zarówno na pola uprawne, jak i do ogrodu. Świetnie sprawdza się w uprawach warzyw i owoców, szczególnie przy tych, które potrzebują wody w odpowiednich ilościach. Są to na przykład truskawki, borówki, wiśnie lub drzewka owocowe.

System nawadniania kropelkowego – korzyści

Rozwiązanie to ma sporo zalet. Przede wszystkim jest o wiele wygodniejsze niż podlewanie ręczne. To dodatkowo także duża oszczędność wody. Podlewanie kropelkowe trafia bezpośrednio do roślin, a przestrzeń między nimi nie jest podlewana. Dzięki temu zużycie wody zmniejsza się aż o 65%. System ten można także dopasować odpowiednio do każdej rośliny i dobrać idealną ilość wody.

Nawadnianie kropelkowe sprawia, że rośliny nie są uzależnione od opadów deszczu lub Twojego czasu na ich podlewanie. Dociera do nich czysta woda, która spływa do korzenia – ma to niebagatelne znaczenie, gdyż wiele gatunków źle znosi zmoczenie liści. Może powodować to na przykład rozwijanie się patogenów grzybowych.

Oczywiście, warto wiedzieć, że wszystkie elementy instalacji powinny być regularnie sprawdzane oraz serwisowane. Dzięki temu można w znaczący sposób zapobiec zapychaniu systemu oraz jego awarii. Rozwiązanie to sprawdzi się w ogrodzie każdej osoby, która chciałaby odpowiednio zadbać o swoje rośliny, przy małym nakładzie czasu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz