Materiał Partnera

Nauka języka angielskiego a metoda Direct – na czym polega?

Nauka języka angielskiego a metoda Direct – na czym polega?

Kurs języka angielskiego może być przeprowadzany różnymi metodami. Znana jest np. nauka angielskiego metodą Callana, jednak obecnie najnowocześniejszą jest metoda Direct. Co ciekawe jest to sposób na naukę nie tylko angielskiego, ale także innych języków obcych takich jak niemiecki, hiszpański, francuski itd. Na czym konkretnie polega metoda Direct? Dowiedz się, co ją cechuje i dlaczego nauka języka właśnie nią jest skuteczna.

Czemu nauka języków obcych metodą Direct jest tak popularna?

Nauka języków obcych metodą Direct jest obecnie bardzo popularna, gdyż korzystają z niej najlepsze szkoły językowe. Kursy językowe np. angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego bądź innych opierają nauczanie na książkach, w których zawarte jest tylko aktualne słownictwo i gramatyka. Dzięki temu uczestnicy kursów językowych poznają od początku tylko przydatne słowa, które mogą wykorzystywać w komunikacji z innymi. Ponadto, języki obce nauczane tą metodą wykorzystują do nauki dużo większą ilość pytań niż w tradycyjnych kursach. Co warto podkreślić, to fakt, że nauka języków obcych odbywająca się metodą Direct polega na korzystaniu z książek, w których słownictwo zawiera także transkrypcję fonetyczną, co w praktyce umożliwia szybsze i łatwiejsze przyswajanie nowych słów. Ponadto, kurs języka angielskiego bądź innego języka obcego metodą Direct składa się z 6 etapów – od poziomu początkowego do zaawansowanego, z późniejszą możliwością kontynuacji nauki aż do uzyskania egzaminu CAE.

Nauka języków obcych: Metoda Direct – na czym polega?

Kurs języka niemieckiego, angielskiego, hiszpańskiego i innego, obcego nauczanego metodą Direct różni się od standardowych kursów językowych tym, że nauka języka w większości realizowana jest w formie pytań i odpowiedzi. Całość pracy z lektorem opiera się na konwersacjach, podczas których uczestnicy poznają słownictwo oraz gramatykę. Co warto podkreślić, metoda Direct (np. wykorzystywana w kursach w Szkole Języków Obcych Barbados z Wrocławia) uczy myśleć w języku obcym, dlatego lektor często zaskakuje pytaniami, co przyczynia się do natychmiastowego odpowiadania. Dodatkowo, nauka języków obcych metodą Direct cechuje się także częstą zmianą lektorów, co przyczynia się do poznawania różnych akcentów, sposobów mówienia itp. Warto również wiedzieć, że kurs języka angielskiego i innych języków obcych charakteryzuje się lekcjami, w których każda rozpoczyna się od powtórki materiału poprzez pytania i odpowiedzi.

Opracowanie:
Wrocław, Bulwar Ikara 19
tel. 717 845 590
Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz