Materiał Partnera

Nauka jazdy w innowacyjnym systemie SPS

Nauka jazdy w innowacyjnym systemie SPS

Każdego roku około 400 tysięcy osób w kraju uzyskuje uprawnienia do prowadzenia różnego typu pojazdów, tj.: samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, a także maszyny rolnicze. Ich umiejętności na drodze bywają różne – niektórym z pewnością przydałoby się jeszcze dodatkowe szkolenie. Aby dobrze radzić sobie za kierownicą, kurs prawa jazdy najlepiej odbyć w renomowanej placówce szkoleniowej, która może pochwalić się wykorzystaniem najnowocześniejszych metod dydaktycznych, tj. system SPS. Co to takiego? Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka nauki jazdy?

Czym jest system SPS?

Nauka w szkole jazdy składa się z części teoretycznej i praktycznej. Większości kandydatów na kierowców to właśnie część teoretyczna sprawia najwięcej trudności. Na szczęście istnieją takie ośrodki nauki jazdy, jak szkoła kierowców Autogryf, w których wdrożono dydaktyczny system nauczania techniką SPS. System ten powstał po zmianach egzaminowania wprowadzonych w 2013 roku. Zakłada on wyeliminowanie modelu nauki kierowców „na pamięć”. Zamiast niego kursant poznaje prawo ruchu drogowego w przykładach praktycznych w interaktywnej formie edukacyjnej.

Multimedialna nauka – wyższa zdawalność egzaminu teoretycznego

Statystyki potwierdzają, że nauka w systemie SPS przynosi wyższą zdawalność egzaminu teoretycznego. Jest to spowodowane łatwiejszym przyswajaniem materiału dzięki multimedialnej nauce. Opiera się ona na wykorzystaniu odpowiednio przygotowanych wykładów, podręczników oraz interaktywnych e-learningów. To właśnie one są kluczem do sukcesu. Każda z lekcji obejmuje odpowiednio skonstruowaną treść wprowadzającą, opisaną podstawę prawną, treść właściwą, podsumowanie etapu szkolenia, a następnie ćwiczenia oraz zadania domowe. Pamiętaj jednak, że to wiedza profesjonalnych instruktorów jazdy – zarówno w zakresie prawnym, jak i praktycznym – jest podstawą Twojego dobrego przygotowania do uczestnictwa w ruchu drogowym jako kierowca. To dlatego tak ważny jest wybór dobrego ośrodka nauki jazdy.

Samochód szkoleniowy też ma znaczenie

Podczas nauki jazdy istotny jest również odpowiednio dobrany pojazd. Najlepsze ośrodki nauki jazdy dysponują parkiem samochodowym złożonym z typowych aut miejskich. Takimi samochodami są m.in. modele Kia Rio i Toyota Yaris – auta zwinne, zwrotne i przeznaczone do poruszania się po zatłoczonych ulicach dużych miast (w których przeprowadza się także egzaminy). Tego typu auta wyposażone są również w dodatkowe systemy ułatwiające naukę, a są nimi: system hamowania awaryjnego, system ostrzegania o zmianie pasa ruchu oraz nowoczesny system bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz