Artykuł sponsorowany

Naturalny czy syntetyczny? Jaki wosk do samochodu wybrać?

Naturalny czy syntetyczny? Jaki wosk do samochodu wybrać?

Dla kierowców samochód jest czymś więcej niż jedynie środkiem transportu. Dlatego też poza utrzymaniem auta w należytym stanie technicznym, tak wiele uwagi poświęca się również kwestiom związanym z estetyką. Szczególnie widoczne jest to w przypadku karoserii, której piękny wygląd można nadać przy wykorzystaniu specjalistycznego wosku. Na rynku istnieją jego 2 główne odmiany – naturalny i syntetyczny. Co warto wiedzieć o dostępnych rozwiązaniach?

Czym charakteryzują się woski naturalne?


Za dość istotną informacją trzeba uznać fakt, że woski produkowane na bazie naturalnych substancji są trudniejsze w aplikacji i odpowiednim rozprowadzeniu od swoich syntetycznych odpowiedników. Niemniej jednak charakteryzują się doskonałymi wręcz właściwościami ochronnymi i pozwalają wydobyć z samochodowego lakieru zjawiskową głębię koloru. Zarówno specjaliści z branży, jak i sami użytkownicy są absolutnie zgodni co do tego, że wykorzystanie wosków naturalnych stanowi najlepszą gwarancję uzyskania efektu odświeżenia powłoki lakierniczej.

Produkty tego typu największą popularnością cieszą się wśród miłośników auto-detalingu. Taki stan rzeczy wynika oczywiście z bardzo praktycznych przyczyn. Chodzi o to, że wosk naturalny dzięki swoim hydrofobowym właściwościom utrzymuje się na powierzchni lakieru od 4 do nawet 9 tygodni.  W składzie wosków naturalnych zazwyczaj znajduje się wosk roślinny pozyskiwany z liści palmy rosnącej na terytorium Brazylii. To właśnie dzięki niemu preparaty cechuje wysoka twardość, która z jednej strony zapewnia długotrwały efekt, a z drugiej zaś, wpływa na dość uciążliwą aplikację. Jedyny na rynku wyjątek od tej reguły to wosk Carnauba z serii SONAX Premium Class, którego aplikacja jest banalnie prosta, a okres ochrony wynosi do 4 miesięcy. Co jeszcze warto wiedzieć?

Co warto wiedzieć o woskach syntetycznych?


Nowoczesne woski syntetyczne zawierają w swoim składzie polimery, czyli substancje chemiczne o bardzo dużej masie cząsteczkowej. To one sprawiają, że produkt jest nie tylko łatwiejszy w rozprowadzeniu, ale także wyraźnie trwalszy. Wosk syntetyczny jest kompletnie niepodatny na działanie wilgoci, promieni ultrafioletowych, ptasich odchodów czy kwaśnych deszczów. Na wyjątkową uwagę w tym przypadku zasługuje fakt, iż jego ochronne działanie utrzymuje się na lakierze nawet do 6 miesięcy, co w tej kategorii, czyni go rozwiązaniem bezkonkurencyjnym. Ogromna popularność tego rozwiązania przyczyniła się do tego, iż na rynku można spotkać się z woskami syntetycznymi w różnej formie. Mowa tutaj przede wszystkim o wosku w płynie, wosku w formie mleczka oraz w postaci pasty.

W razie wątpliwości co do tego, które z rozwiązań wybrać, warto poprosić o pomoc najbardziej doświadczonych specjalistów. Zdecydowanie zaliczają się do nich pracownicy firmy Fenix, którzy każdorazowo gwarantują kompleksowe podejście do realizacji zlecenia. Fachowa pomoc może okazać się niezwykle istotna, ponieważ zakup wosku do karoserii nie powinien stanowić kwestii przypadku. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze konkretnego produktu, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, w tym m.in. bieżący stan techniczny połówki lakierniczej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz